CHP eski Tunceli milletvekili Kocaoğlu'na yüklendi: "AKP çevre sömürüsünde yalnız değil'

Cumhuriyet Halk Partisi Tunceli eski milletvekili Hüseyin Aygün, İstanbul Beykoz'da 5 bin ağacın katledilmesine neden olan belediye kararına tepki göstererek İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu'na gönderme yaptı.

ÇEVRE 17.12.2018, 14:45 17.12.2018, 15:57
CHP eski Tunceli milletvekili Kocaoğlu'na yüklendi: "AKP çevre sömürüsünde yalnız değil'

İZ GAZETE - Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Beykoz’da Kuzey Kirazlı ve Güney Kirazlı özel ormanlarına 553 adet villa yapılmasını öngören projenin imar planını yayımladı. Proje için 5 bin ağacın kesilmesi çevrecilerin tepkilerine neden oldu. 

Konuyla ilgili CHP Tunceli eski milletvekili Hüseyin Aygün de bir açıklama yaparak projeye onay veren belediye meclisi üyelerine tepki gösterdi. Aygün, projeye onay veren belediye meclis üyeleri arasında bir tek CHP'li bulunduğunu ifade ederek İzmir Büyükşehir Başkanı Aziz Kocaoğlu eleştirdi. 

Aygün, konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı; "Beykoz ormanını katleden belediye kararında CHP'li bir üyenin de imzası varmış. Şaşıran 1 kişi var mıdır acaba? Rant, çevrenin ve doğanın yıkımı ve sömürü konusunda AKP yalnız değil. İZBAN grevi karşısında başkan Aziz Kocaoğlu daha dün neler dedi. Bu zat 20 yıl İzmir'i yönetti."

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
11°
açık
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında hayata geçen açık alanlarda sigara içme yasağı hakkında fikriniz nedir?