Çevre temizliği için atık yağ kampanyası

İzmir Fatih Koleji'nde başlayan “Su Kaşifi" projesi kapsamında öğrenciler şimdi de atık yağ toplama kampanyası başlattı.

ÇEVRE 25.01.2016, 13:56 25.01.2016, 12:59
Çevre temizliği için atık yağ kampanyası

Dünyanın dört bir yanından öğrencileri, okul ve toplumlarındaki su meselelerine karşı birlikte eyleme geçmeleri yönünde teşvik eden eğlenceli, ilham verici ve eğitici bir program olan “Su Kaşifleri" projesi kapsamında İzmir Fatihli öğrenciler Habitat Geri Dönüşüm ve Çevre Sanayi Ege Bölge Sorumlusu Mustafa Cengiz Pak'ı misafir etti.

Pak, ilkokul, orta okul ve lise öğrencilerine ayrı ayrı 3 seminer verdi. Mustafa Cengiz Pak, öğrencilere bitkisel atık yağların nelerden oluştuğu, zararlarının neler olduğu ve bertaraf edilmesi için neler yapılması gerektiği konularında bilgiler verdi. Su Fatihleri projesini yürüten öğrenciler okulda atık yağ kampanyası başlatarak, Habitat Geri Dönüşüm'e vereceklerini bildirdi.

İZMİR, (DHA)
 

Yorumlar (6)
bülent serçe 4 yıl önce
Kalemine sağlık
melek aģdaş 4 yıl önce
ülkemizin gerçeğini anlatan güzel bir yazı olmuş. kaleminize sağlık...
ismail hakkı şimşek 4 yıl önce
"İşte o zaman ders zili yerine, bilimsel-laik eğitimin selası okunmaya başlanacaktır." Harika olmuş. Eline sağlık.
Melahat Yıldırım 4 yıl önce
Bilimsel-laik eğitim , eğitimin olmazsa olmazı, vazgeçilemez....
Erol COŞKUN 4 yıl önce
Kısaca minare yine çalan kılıfınıda hazırlamış ne demek bilinmez ama geleceğin gençleri beyin yıkama ile boş beyinler haline gelecek
SİNAN NİRON 4 yıl önce
Okullar,laik, demokratik,bilimsel eğitimin verilmesi gereken eğitim kurumlarıdır..AKP nin yobaz yetiştirme çiftliği değildir...
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
22°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?