Çapaklı köylüleri acele kamulaştırmaya karşı birleşiyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından, Çapaklı Köyü’nde Ege Biyogaz Elektrik Üretim A.Ş. tarafından Biyogaz Enerji Santrali ve Gübre Üretim Tesisi yapılması için 5 parsele acele kamulaştırma kararı verildi. Köylüler şirket yararına olan acele kamulaştırma haksızlığına karşı tepki göstermek için yarın basın açıklaması yapacak. 

ÇEVRE 29.09.2020, 13:04 29.09.2020, 13:11
Çapaklı köylüleri acele kamulaştırmaya karşı birleşiyor!

İZGAZETE - Manisa’nın Salihli ilçesi Çapaklı köyünde Ege Biyogaz Elektrik Üretim A.Ş. tarafından Biyogaz Enerji Santrali ve Gübre Üretim Tesisi yapılması için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından, bölgedeki 135 ada, 52, 53, 54, 55 ve 56 parsel numaralı taşınmazların acele kamulaştırılması yönünde karar çıkartıldı.

Karar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete’de yayınlanırken, Çapaklı Köylü’leri karara tepkili…

Çapaklı köylüleri 30 Eylül Çarşamba Günü (yarın) köy meydanında saat 17.00’da ‘acele kamulaştırma’ kararına tepkilerini dile getirmek için basın açıklaması yapacak. 

Açıklamaya Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, CHP Manisa Milletvekilleri, Çapaklı Köyü’nden olan Buca Belediye Başkanı CHP’li Erhan Kılıç’ın da katılarak köylülere destek vereceği öğrenildi. 
Öte yandan Manisa’daki sivil toplum kuruluşları ve siyasi partiler Çapaklı köylüleri için dayanışma çağrısında bulundu.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
13°
açık
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?