Çamavlu Sulama Göleti'nde çatlak iddiası

İZMİR'in Bergama İlçesi'ndeki Çamavlu Sulama Göleti'nde bir parmak kalınlığında çatlak oluşması ve yaşanan su sızıntısı tartışma yarattı. Köylüler, "Çatlak var tedirginiz arazilerimiz su altında kalabilir" dedi. Çamavlu Sulama Kooperatifi Başkanı İbrahim Gümüş ise gerekli kontrollerin yapıldığını, sorun kalmadığını söyledi.

ÇEVRE 29.01.2016, 16:16 29.01.2016, 15:19
Çamavlu Sulama Göleti'nde çatlak iddiası

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü'nce Hasan Deresi üzerine inşa edilen ve geçen 7 Eylül'de Orman ve Su İşleri Bakan Veysel Eroğlu tarafından açılan, 1 milyon 76 metreküp su depolama kapasitesine sahip Çamavlu Göleti Barajı çevresinde oluşan çatlaklar yöre köylüsünü tedirgin etti. Köylüler, 1420 dekar mümbit araziyi sulayan, silindirle sıkıştırılmış beton dolgu gövdeli baraj göletinde olası bir patlak meydana gelmesi halinde felaket yaşanabileceğini belirterek, "Baraj göletinde çatlak var, tedirginiz. Besi çiftliklerimiz ve tarım arazilerimiz sular altında kalabilir. Yetkililer, bir an evvel önlem almalı" dedi.

Konunun abartıldığını belirten Çamavlu Sulama Kooperatifi Başkanı İbrahim Gümüş ise "Oluşan çatlakla ilgili DSİ'nin bilgisi var. Gerekli denetimler yapıldı. Bergama'dan sorumlu olan DSİ Müdürü ile gerekli konuşmayı yaptık. Gerekli müdahalenin yapıldığını söyledi. Sızdırma sorunu kalmamıştır" dedi.


Oben ULU / BERGAMA (İzmir), (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
27°
az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?