36 yılını Gediz Deltası kuşlarına veren Sıkı'ya önemli ödül

Akdeniz Üniversitesi Çevre Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi (AKÇAM) tarafından 2017 Çevre Hizmet Ödülleri verildi. Gediz Deltası'nda yaşamını sürdüren kuşlar için 36 yıldır mücadele veren Prof. Dr. Mehmet Sıkı da ödüle layık görüldü.

ÇEVRE 06.12.2018, 10:48
36 yılını Gediz Deltası kuşlarına veren Sıkı'ya önemli ödül

İzmir Kuş Cenneti Gediz Deltası ekosisteminin korunmasına yönelik yol gösterici ve örnek çalışmalarından dolayı 2017 Akdeniz Üniversitesi Çevre Hizmet Ödülleri kapsamında “Bilim Hizmet Ödülü”ne layık görülen Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Zooloji Anabilim Dalı emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Sıkı’ya ödülünü AKÇAM Yönetim Kurulu Üyesi aynı zamanda Akdeniz Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Erdoğan verdi.

"MÜCADELEMİN YENİ NESİLLERE ÖRNEK OLMASINI İSTİYORUM"

Ödül töreninde kısa bir konuşma yapan Prof. Dr. Mehmet Sıkı, “İzmir Kuş Cennetinin korunması için 36 yıldır mücadele veriyorum. Yaptığım çalışmalar sonucu kamuoyundan ve bilim çevrelerinden takdir görerek, ‘Ege Üniversitesi Hizmet Ödülü’ne ve ‘Akdeniz Üniversitesi Çevre Hizmet Ödülü’ne layık görüldüğüm için son derece memnun ve gururluyum. İzmir Kuş Cennetini yaşatma mücadelemin genç nesillere örnek olmasını diliyorum. Kısa bir süre önce emekli oldum. Şahsıma layık görülen bu ödüller bir nevi şahsıma veda busesi oldu. Mücadelemde bana destek olan Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’a, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal’a ve AKÇAM yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
11°
açık
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında hayata geçen açık alanlarda sigara içme yasağı hakkında fikriniz nedir?