3 yılda 3 bin fidan

Orimpex Tekstil, Ege Orman Vakfı ile işbirliği yaparak 3. korusunu oluşturdu. Firmanın üçüncü korusu Torbalı-Taşkesik ağaçlandırma sahasında hayat buldu.

ÇEVRE 16.04.2016, 11:32 16.04.2016, 11:41
3 yılda 3 bin fidan

Oluşturulan bin fidanlık “Orimpex Korusu"nda şirket yönetici ve çalışanlarının katılımı ile fidan dikim töreni düzenlendi. Törende Ege Orman Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Perihan Öztürk, İzmir Orman Bölge Müdürlüğü işbirliği ile yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Öztürk, 3 yılda 3 bin fidana can veren Orimpex Tekstil yönetici ve çalışanlarına teşekkür ederek Yönetim Kurulu Başkanı Ali Polat'a plaket takdim etti.

Orimpex Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Ali Polat, “Organik pamuktan, hazır giyim üretimi ve ihracatı yapan firmamızın üretim faaliyetleri sonucu atmosfere salınan karbon emisyonunu ölçme çalışmalarına başladık. Bunun doğada yarattığı tahribatın telafisi için her sene ağaçlandırma projeleri yapıyoruz. Bu yıl yapımına başladığımız yeni fabrikamızda kendi elektriğimizi güneş panelleri ile kendimiz üretip fabrikamızda yüzde yüz yenilenebilir enerjiye geçiş yapacağız. Amacımız, uygulayacağımız projeler ile hem bireylerde hem şirketlerde farkındalık yaratmak ve katılımcıların artmasına katkıda bulunmaktır" dedi.

Konuşmaların ardından fidanlar toprakla buluştu, can suları verildi.

 

 

 

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
açık
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208