Cumhuriyet Bayramı Özel Konseri’nde Şef Tolga Akın yönetiminde sahneye çıkan çocuklar, Cumhuriyetin 99. Yılı için notalara bastı. Yazar Eda Albayrak, ‘Bir Cumhuriyet Hikayesi’ adlı sunumuyla orkestraya eşlik etti. Bayram coşkusunu yansıtan birçok eserin seslendirildiği konser, İzmir Marşı ile son buldu. Salonu dolduran müzikseverler orkestraya ellerinde Türk Bayrakları ile eşlik etti.

Büyük ilgi gören konseri İnci Vakfı Onursal Başkanı Şerife İnci Eren, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Eşi Neptün Soyer, Bornova Belediyesi Başkan Yardımcısı Barbaros Taşer,  İnci Vakfı Güç Kaynağı Ece Elbirlik Ürkmez birlikte izledi.

Bornova Belediyesi Başkan Yardımcısı Barbaros Taşer,  böylesi bir projenin içinde yer almanın kendileri için büyük gurur ve mutluluk olduğunu belirterek, “Çocuklarımızın gerekli destek verildiğinde neler başarabileceğini hep birlikte görüyoruz” diye konuştu. Yedi yıl önce kurdukları orkestrada yer alan çocukların artık genç olduğunu ifade eden İnci Vakfı Güç Kaynağı Ece Elbirlik Ürkmez, “Bugünleri görmek, onları bu sahnede görmek bizler için büyük mutluluk. Bu yolda bizimle olan herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.