Zeytinalanı Semt Evi'nde eğitimler sürüyor

URLA Belediyesi tarafından geçen yıl ağustos ayında açılan Zeytinalanı Semt Evi'nde kadınlar ve çocuklar için kurslar ve eğitimler düzenlemeye devam ediyor.

BELEDİYE 01.04.2016, 10:54 01.04.2016, 10:59
Zeytinalanı Semt Evi'nde eğitimler sürüyor

Sekiz aydır devam eden kurslarda kadınlar ve çocuklar, el sanatları, takı tasarım, geri dönüşüm atölyesi, İngilizce, resim ve ahşap boyama eğitimlerini alarak hem meslek ediniyorlar hem de sosyal hayata katılmış oluyorlar. Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar da Semt Evini sık sık ziyaret ederek Urlalı kadınlarla bir araya geliyor. Zeytinalan Semt Evi'ne giderek kadınlarla ilgilenen Başkan Uyar, semt evinin şartlarının daha iyi hale getirilmesi için talepleri dinledi. Kadınlar, Semt Evi'nde mutlu olduklarını dile getirdi.

Kadınların sosyal alanda her zaman daha aktif olması gerektiğini vurgulayan Başkan Sibel Uyar, "Burası sizin eviniz. Kadın kadının kardeşidir. Bende sizin kardeşinizim. Siz ne isterseniz o olacak. Sadece kurs ve eğitim zamanları değil canınız ne zaman sıkılırsa çıkın Semt Evine gelin" dedi.

Semt Evi'nde ihtiyaç sahipleri için açılan "sosyal market" sayesinde ihtiyaç sahibi vatandaşlar, beğendikleri kıyafetleri ve eşyaları da alabiliyorlar.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
11°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208