Zabıta ekiplerinden gıda denetimi

MENDERES Belediyesi zabıta ekipleri, ramazan ayı boyunca gıda denetimlerini arttırdı. Ekipler, ruhsat, hijyen ve fiyat tarifesine kadara tüm detayları inceledi.

BELEDİYE 22.06.2016, 11:12 22.06.2016, 12:04
Zabıta ekiplerinden gıda denetimi

Menderes Belediyesi zabıta ekipleri, 11 ayın sultanı ramazanda fırın, restoran, kafeterya gibi yemek sektöründe faaliyet gösteren işletmelere yönelik denetimlerini arttırdı. Ekiplerin, ruhsat, hijyen, fiyat tarifesi gibi önemli detayları inceledikleri açıklandı. Denetimlerde, işletmelerdeki fiyatlarda, esnaf odalarının belirlediği uygulamanın baz alındığı öğrenildi. Zabıta ekiplerinin ramazan ayı boyunca denetimlerinin her gün devam edeceği bildirildi.

Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, "11 ayın sultanı ramazanda özellikle gıda işi ile uğraşan işletmelerimizde denetimlerimizi arttırdık. Yıl boyunca gerekli denetimlerimizi zaten gerçekleştiriyoruz ancak ramazan ayında bu denetimleri sıklaştırdık. Vatandaşımızın sağlığına tesir edecek herhangi bir durum yaşanmaması için bu denetimleri gerçekleştiriyoruz. İlçe genelinde yaptığımız çalışmada şu ana kadar herhangi bir sorun ile karşılaşmadık. Duyarlı olan işletme sahiplerimize de teşekkür ederim" dedi.

İZMİR (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
20°
az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?