Yeşilçam Mahallesi'nde beklenen alan açıldı

Bornova'da 7000 metrekarelik Yeşilçam Rekreasyon alanı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun da katıldığı törenle açıldı.

BELEDİYE 24.02.2019, 09:57
Yeşilçam Mahallesi'nde beklenen alan açıldı

Yeşilçam Mahallesi'nde de vatandaşların en büyük isteklerinden biri olan rekreasyon alanının yapımı tamamladı. İçerisinde çocuk oyun alanı, etkinlik alanı, taziye evi ile halı sahanın yanında ağaçlandırma alanı ve spor aletlerinin de yer aldığı 7 bin metrekarelik Yeşilçam Rekreasyon Alanı törenle hizmete açıldı.  İzmir manzarasına hakim bir noktada bulunan alanın açılışına İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, Belediye Meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

"DOĞRUNUN KALESİ YIKILMAZ"

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila'nın yaptığı çalışmalarda başarılı olduğuna vurgu yaparak, "Bergama Belediye Başkanımız Mehmet Gönenç 2 dönem boyunca 10 yıldır çok başarılı bir Belediye Başkanlığı yapmıştır. Geçmişte ve son 5 yılda İzmir'deki 30 Belediye Başkanı arasında en başarılı olan Olgun Atila'dır. Kendisi dürüst, namuslu, şerefli ve başarılı bir başkandır. Bu dönem iki başkanımız için de bir mola dönemi olacak. Ama bizler partimiz için çalışmaya devam edeceğiz. 'Doğrunun kalesi yıkılmaz' ve 'Doğru sallanır ama devrilmez' bu iki sözü asla unutmayın" dedi.

BAŞKAN ATİLA'DAN TEŞEKKÜR

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, rekreasyon alanının 7 bin metrekare alana sahip olduğunu ifade ederek, "Alanın içinde halı saha, taziye evi, etkinlik alanı ve çocuk oyun alanı da bulunuyor" diyerek alan hakkında bilgi verdi. 5 yıllık çalışma süresinde yanında olan herkese de teşekkür eden Başkan Atila, " 45 mahallemizin muhtarlarına, Meclis üyelerimize, Spor Kulüplerine, üniversitelerimize, STK'lara ve hizmete geçen herkese  çok teşekkür ederim. Ama en büyük teşekkürü İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na ederim. Kendisiyle 10 yıl boyunca çalışma imkanına sahip oldum. Hem Bornova'da hem İzmir Büyükşehir Belediyesi meclisinde birlikte hizmet etmenin onurunu yaşadım. Hayatımın en güzel dönemlerini birlikte yaşadık. Kendisi çok büyük bir devlet adamı. Bizler kendisinden çok şey öğrendik ve öğrenmeye
devam edeceğiz" diye konuştu.

Rekreasyon alanı açılışına zeybek gösterisi renk katarken, Yeşilçam Spor Kulübü ile Pınargücü Spor Kulübü'nün minik sporcuları da dostluk maçı yaptı.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
19°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
Koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?