Yerel seçim takvimi netleşti: En çok aday adayı o ilçeden...

CHP Genel Merkezi, yerel seçimler için aday adaylığı başvuru takvimini bir genelge ile ilan etti. Aday adaylarından istenen ücret de belirlendi. İzmir'de en çok aday adayının o ilçeden çıkması bekleniyor.

BELEDİYE 27.09.2018, 14:48 27.09.2018, 16:24
Yerel seçim takvimi netleşti: En çok aday adayı o ilçeden...

İZ GAZETE - Cumhuriyet Halk Partisi'nde yerel seçim takvimi resmen açıklandı.  CHP Genel Sekreteri Mehmet Akif Hamzaçebi ve Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı imzasıyla örgütlere gönderilen genelgeyle;  CHP’de belediye başkanlığı aday adaylığı sürecinin 1 Ekim tarihinden itibaren başlatılacağı ilan edildi. CHP’den aday olmayı düşünenler 1 Ekim ve 19 Ekim tarihleri arasında aday adaylığı başvurusunda bulunabilecek. CHP’de gönlünden belediye başkanlığı adaylığı geçiren il, ilçe başkanları ile parti yöneticileri 1 Ekim ile 12 Ekim tarihleri arasında istifa edecekler. Genelgeyle ayrıca aday adaylarının ödeyecekleri ücretler de ilan edildi.

Aday adaylığı süreci netleşince, hareketlilik de başladı. Gazetemizin ulaştığı bilgiye göre, İzmir'de Belediye Başkanlığı için en çok aday adayı isminin geçtiği ilçe Çiğli. 32 kişinin son 6 aylık süre zarfında Belediye Başkanlığına aday adayı olmayı düşündüğünü ilan ettiği ilçede, kaç kişinin 19 Ekim'e kadar dosya alacağı merak konusu.

Ortalama olarak İzmir'in büyük ilçelerinin aday adayı sayısı şu şekilde:

Çiğli - 32

Buca- 14

Konak-11

Bornova- 11

Bayraklı - 11

Karşıyaka - 9

Karabağlar - 6

Belediye Başkanlığı ve meclis üyeliği için CHP Genel Merkezi'nin aday adaylarından istediği ücretler ise şu şekilde: 

Yorumlar (0)
banner96
banner178
açık
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?