Yeni pazar yerinde üreticinin yüzü gülüyor

Kırsalda üreticiyi ve çiftçiyi her fırsatta desteklemeye devam eden Bergama Belediyesi kente kazandırdığı Kapalı Hayvan Pazarı ile üreticinin yüzünü güldürdü.

BELEDİYE 14.08.2018, 10:13
Yeni pazar yerinde üreticinin yüzü gülüyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin geçtiğimiz aylarda hizmete açtığı AB standartlarındaki modern mezbahanın hemen yanına Bergama Belediyesi tarafından açılan ve bölgenin önemli bir ihtiyacını karşılayan Bergama Belediyesi Kapalı Hayvan Pazarı’nda üreticinin yüzü gülüyor. İçerisinde idari bina, sosyal tesisler, yemekhane, otopark, padok ve yükleme rampalarının yer aldığı, alıcı ve satıcılara rahat bir ortamda alışveriş imkanı sunan, 900 küçükbaş ve 300 büyükbaş hayvan kapasitesine sahip Bergama Belediyesi Kapalı Hayvan Pazarı’nda Kurban Bayramı öncesinde yoğun bir pazar trafiği yaşanıyor.

MANİSA’DAN BALIKESİR’E

Tüm padokların dolu olduğu pazar yerinin kendilerine bereketli geldiğini belirten üreticiler, tüm imkanları ile pazar yerinin hem alıcılar hem de satıcılar için çok büyük kolaylık sağladığını ifade ettiler. Pazar yerine Manisa ve Balıkesir’den de alıcı ve satıcıların geldiğini söyleyen üreticiler “Bergama’nın 114 köyü var ve geçim kaynağı hayvancılık. Önceleri hayvanlarımızı zor şartlarda satıyorduk. Sıcak havalarda hem hayvanlarımız hem de kendimiz bunalıyorduk. Şimdiki Pazar yerinde kafeterya bile var. Yemeğimizi yiyip çayımızı içebiliyoruz ve yorulmuyoruz. Bergama’da çok büyük bir eksikliği tamamladığı için Bergama Belediyesi’ne ve Belediye Başkanımız Mehmet Gönenç’e teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bergama’ya yakışan bir yatırım oldu” diye konuştular.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
30°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?