Yeni metro vagonları ekim ayında gelecek

İZMİR Metrosu'nda kullanılacak 95 adet yeni vagonun imalatı, CRRC Tangshan firmasının Çin'deki tesislerinde devam ediyor. 15 vagonluk ilk partinin bu yılın ekim ayında teslim edileceği bildirildi.

BELEDİYE 26.01.2016, 11:47 26.01.2016, 10:55
Yeni metro vagonları ekim ayında gelecek

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentteki raylı sistem ağını büyütebilmek için yatırımlarına devam ederken, daha fazla yolcunun daha konforlu bir şekilde yolculuk yapmasını sağlayacak yeni tren seti alımlarını sürdürüyor. 95 vagondan oluşan 19 adet tren seti için Çinli CRRC Tangshan firması ile sözleşme imzalayan Büyükşehir Belediyesi, imalat çalışmalarını her aşamasını da yakından takip ediyor. Firmanın Çin'deki tesislerinde gövde ve şasinin montajı tamamlanan vagonlar, güvenlik aşamasında statik testlere tabi tutuluyor. Testlerden başarıyla geçen vagonların imalatına devam ediliyor.

263 MİLYON LİRALIK YATIRIM

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 95 metro vagonu için geçen yıl Çinli CRRC Tangshan firması ile 79.8 milyon Euroluk sözleşme imzalamıştı. İmalatı devam eden tren setlerinin 15 vagondan oluşan ilk partisi Ekim 2016'da, 30 vagondan oluşan ikinci partisi Şubat 2017'de, 50 vagondan oluşan son parti ise Mayıs 2017'de teslim edilecek.


İZMİR, (DHA)

Yorumlar (2)
Avni Gündüz 3 yıl önce
Teşekkürler. Etkili olabilmek için (bu politikacılar üzerinde) siyaseten güçlü olmak lazım. Yoksa dediğimiz yüzde yüz doğru bile olsa onlar kendi çıkarlarına bakarlar. Bizim (farkında olan halkın) siyaseten gücü de partili olmaktan geçiyor. Oysa bizler bu çirkin ve çıkar ilişkilerine dayanan particilikten kaçıyoruz. Tabii bir de doğru lider bulup seçmek var ama o'nun da yolu çirkinleşmiş politikadan geçiyor. Ne yapmalı?
Serkan Uz 3 yıl önce
İzmir'de yaşayan biri olarak İzmir adına teşekkürlerimi sunmak isterim öncelikle. Yazdığınız gibi kentin merkezinde betonlaşma bir hayli yoğun. Yeşil alan olarak niteleyebileceğimiz park ve bahçeler ise hem sayıca az, hem de kentin denizi gibi kirlilikten nasibini alıyorlar. Betonları yok edemeyiz ama belki kısmen de olsa yeşile çevirebiliriz. Küçük bir bahçe gibi yeşillendirilmiş bazı balkonlar ve teras çatılar görüyorum. Bu şekilde en azından görüntüyü kurtarabilir ve çocuklara yeşil sevgisini aşılayabiliriz düşüncesindeyim. En güzel balkon, mahalle gibi yarışmalar düzenlenebilir mesela. En etkili çözüm ise elbette olabildiğince az tüketim yapılmasıdır. Ne kadar tüketim yapılırsa, o kadar çöp ortaya çıkıyor çünkü.
banner96
banner178
14°
az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?