Yeni Asır'ın Seferihisar Belediyesi hakkındaki iddialarına Başkan Yetişkin'den cevap!

16 Ağustos tarihinde hükümete yakınlığı ile bilinen Yeni Asır gazetesinde çıkan haberde Seferihisar Belediyesi'nin astronomik fiyatlara koruyucu madde ve ekipman aldığı iddia edildi. Belediye Başkanı İsmail Yetişkin iddialara cevap verdi.

BELEDİYE 17.08.2020, 12:28 17.08.2020, 12:58
Yeni Asır'ın Seferihisar Belediyesi hakkındaki iddialarına Başkan Yetişkin'den cevap!

İZGAZETE - Hükümete yakınlığı ile bilinen Yeni Asır Gazetesi'nde 16 Ağustos tarihinde Seferihisar Belediyesi'ni hedef alan bir haber yer aldı. Erhan Gülenç imzalı haberde '' Borç batağında olan ve çalışanlarına maaşlarını ödemekte zorlanan CHP’li Seferihisar Belediyesi’nin korona virüs bahanesiyle astronomik fiyatlara çok sayıda ürün ve ekipman aldığı ortaya çıktı. Başkan Yardımcısı Yelda Celiloğlu’nun imzasının bulunduğu belgede yer alan rakamlar, “BU KADAR DA OLMAZ” dedirtti.'' şeklinde ifadeler yer aldı. 

Seferihisar Belediyesi'nin borç batağında olduğunu, astronomik rakamlara koruyucu madde ve ekipman aldığını iddia eden habere Seferihisar Belediyesi Başkanı İsmal Yetişkin'den yanıt geldi. 

ART NİYETLİ, BURAM BURAM SİYASET KOKAN HABER!

Yeni Asır'da yer alana habere karşı açıklama yapan Belediye Başkanı Yetişkin şu sözleri kullandı; 

''Türkiye’de ilk Covid-19 vakası görüldüğü 10 Mart 2020 tarihinden itibaren belediyemiz bünyesinde kriz masası oluşturulmuş, halkımızın sağlığı için alınması gereken tüm önlemler alınmıştır.

İlçe Sağlık Müdürlüğüyle koordineli bir şekilde hijyen tedbirleri alınmış, Kaymakamlık bünyesinde oluşturulan VEFA ekibiyle de sosyal belediyeciliğin gerekleri yerine getirilmiştir.

Havuz medyası diye tabir edilen gazetenin art niyetli ve buram buram siyaset kokan haberinde bugünün maske – dezenfektan fiyatlarıyla Mart ve Nisan ayındaki fiyatlar karşılaştırılmıştır…

Hatırlanacağı gibi Mart ve Nisan aylarında dezenfektan ve maske fiyatları rekor kırmıştı. İftira niteliğindeki haberi yapan kuruluşun kendini tekzip eden haberleri:

https://www.yeniasir.com.tr/ekonomi/2020/08/03/koruyucu-urun-satislari-patladi

https://www.yeniasir.com.tr/ekonomi/2020/03/04/tibbi-maskede-fahis-fiyat-artisina-ceza

https://www.yeniasir.com.tr/ekonomi/2020/03/26/fahis-fiyat-artisina-rekor-ceza

Amaç objektif habercilik olsaydı, Mart ve Nisan aylarındaki fiyatlar araştırılırdı.

Hükümetin maske dağıtımında aksaklık yaşadığı günlerde, Seferihisar Belediyesi ilçemizin dört bir yanını dezenfekte etmiş, bedelsiz maske dağıtıp, tüm kurumların girişlerine otomat koymuştur.

Belediyemiz tarafından yapılan kamuoyu araştırmalarında Seferihisar Belediyesi, pandemi dönemi belediye hizmetleri için Seferihisar Halkı’ndan tam puan almıştır. Kurumumuzun başarılı ve çok başarılı bulunma oranı %78’dir!

Seferihisar Belediyesi sürekli denetlenen ve denetime açık bir kurumdur. Çok özel çabalarla ele geçirilmiş gibi algı yaratılan evrak, MHP Seferihisar Belediyesi Meclis Üyesi Ahmet Mirze’ye talebi üzerine verilmiş Başkan Yardımcımız Yelda Celiloğlu imzalı rapordur. Alım evrağı değildir.

Açıklamamız, Seferihisar Halkı’nı bilgilendirme gereğidir. ''

Yorumlar (1)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
bilal 12 ay önce
yeniasır akp medyası olunca almıyoruz,okumuyoruz.
banner218
Günün Karikatürü Tümü
banner96
37°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Koronavirüs aşısı olmayanların sinema, tiyatro, spor müsabakaları, konser vs yerlere girişi kısıtlanmalı mı?