Yangın yerinde olağanüstü meclis toplantısı! İzmirliler de davet edildi

İzmir’de yaşanan orman yangını kamuoyunda büyük üzüntü ve tepki yaratırken, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kaybedilen orman varlığı için dikkat çeken bir çağrı yaptı.

BELEDİYE 22.08.2019, 03:19 22.08.2019, 13:00
Yangın yerinde olağanüstü meclis toplantısı! İzmirliler de davet edildi

İZ GAZETE- İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, orman yangınlarından sonra çok boyutlu ve ilham verici bir kampanya hazırladıklarını açıklamıştı. Yaraların sarılması için herkesi belediye ile koordinasyon içinde hareket etmeye çağıran Soyer, kampanyanın ilk adımını attı. 'İzmir küllerinden doğacak' sloganı ile tüm İzmirlilere çağrı yapıldı. “Hepinizi doğamıza sahip çıkmak için 30 Ağustos’ta yanan İzmir ormanlarında gerçekleştireceğimiz İzmir Buluşması’na davet ediyorum” diyen Tunç Soyer, İzmir Büyükşehir Belediye Meclisini de 30 Ağustos’ta olağanüstü toplanmak üzere yangının olduğu alanda toplantıya davet edeceğini belirtti.

“Yalnızca fidan dikimi hakkında değil, ormanlarımızı yaşatmak için gerekli tüm konulardaki kararlarını o gün halkımızın huzurunda vereceğiz” ifadelerini kullanan Soyer, dileğinin herkesin 30 Ağustos’ta yangının olduğu bölgeye gelerek, ormanlara yerinde sahip çıkılması olduğunu söyledi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
-1°
açık
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208