Uz'un torunları Kültürpark projesini beğendi

Büyükşehir Belediyesi'nin Kültürpark için hazırladığı projeyi, Kültürpark'ı kuran efsane Belediye Başkanı Behçet Uz'un torunları beğendi.

BELEDİYE 16.10.2016, 08:00 16.10.2016, 08:03
Uz'un torunları Kültürpark projesini beğendi

İzmir'in tarihi ve simgesel mekanlarından Kültürpark'ı yeniden tasarlayarak geleceğe taşıyacak çalışmaları içeren projeye, parkın kurucusu, kentin efsane belediye başkanı Behçet Uz'un torunlarından destek geldi. İzmir Yangını ile küle dönen 420 bin metrekare alanı rehabilite ederek Kültürpark'a dönüştüren Uz'un torunları, dedelerinin mirasının yeni projeyle gerçek anlamıyla yaşatılacağı görüşünde.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Pakistan Pavyonu'nda açılan sergiyi gezerek Kültürpark Projesi'ni tüm detaylarıyla inceleyen torunlar Ayşe Kunter, Gül Vardarlı, Kurtul Kaptanoğlu ve eşi Yeşim Kaptanoğlu, projenin gerçekleşmesi halinde dedeleri Behçet Uz'un hayalinin ikinci kez gerçekleşeceğini dile getirdi.

NE DEDİLER?

Kurtul Kaptanoğlu (Torunu) : “Kültürpark'ı çocukluğumuzdan beri yaşadığımız için belki herkesten çok biliyoruz. Dedemiz Behçet Uz Kültürpark'ı ilk kurmaya çalıştığı dönemlerde yapılan 'külüstür park mı kuruyorsun?' şeklindeki eleştirilere çok içerlemişti. Bana göre o zaman için yapılan tam bir Kültürpark'tı ancak geçen yıllar içinde biraz 'külüstür parka' dönüştü. Şimdi bu projeyle gene hayalindeki Kültürpark hayata geçiyor. Ben projeyi çok beğendim. Şu anda görünen bütün eksikler tamamlanmış. Behçet Uz'un hayali tekrar yaşatılacak. Benim gördüğüm bu.”

Yeşim Kaptanoğlu (Gelini): “Ben de projeyi çok beğendim. Çocuğumun burada oynayamadığını, onlara göre bir aktivite olmadığını söylerdim. Şimdi bunların da eklenmiş olması, bütün anne babalar için güzel bir haber.”

Gül Vardarlı (Torunu):“Göründüğü kadarıyla çok güzel bir proje, Aziz Başkan'ı tebrik ediyoruz.”

Ayşe Kunter (Torunu): “Kuzenlerime katılıyorum. Projenin yolu açık olsun.”

Yorumlar (0)
banner96
banner177
az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?