Urla'da yıl sonu sergisi

İZMİR'in Urla İlçesi'nin Çeşmealtı ve Zeytinalanı Semt Merkezi öğrencilerinin yılsonu sergisi Urla Atatürk Kültür Merkezi'nde açıldı.

BELEDİYE 09.06.2016, 11:21 09.06.2016, 12:26
Urla'da yıl sonu sergisi

Etkinliğe Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, Urla Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Canan Balkır, Belediye Meclis üyeleri Öğün Ünal ve Fatma Gürsoy'un yanı sıra kursiyerler ve yakınları, öğretmenler katıldı. Urla Belediyesi'nin kazandırdığı semt merkezlerinde nakış, dikiş, ahşap boyama, kat-ı sanatı, resim, İngilizce ve okuma yazma dersi alan öğrencilerin oluşturduğu sergi, ziyaretçilerin büyük beğenesini topladı. Belediyenin Kadın ve Aile Hizmetleri bünyesinde yürütülen çalışmalarda Urlalı birçok üretken kadın birbirinden kıymetli el sanatlarını sergilemenin sevincini yaşadı. Urlalı kadınlar semt merkezlerinde aldıkları kurslar sayesinde sipariş almaya ve ev ekonomilerine ciddi oranda katkı sağlamaya başladı.

Serginin açılış kurdelesini Belediye Başkanı Sibel Uyar kursiyerlerle birlikte kesti. Başkan Uyar kurdeleyi keserken, "Hem Zeytinalanı'na hem de Çeşmealtı'na çiçekler açtırdınız. İnşallah gülen yüzleriniz her zaman güler. Hep birlikte güleriz. Bana bir kez daha 'iyi ki' dedirttiğiniz için çok teşekkür ederim. Hepimizin ramazan ayı mübarek olsun" dedi.

İZMİR, (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
25°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?