Urla'da kayyum tiyatro eğitmenini büfeye atadı!

Kayyum tarafından yönetilen Urla Belediyesi bünyesinde tiyatro eğitmenliği yapan İlknur Bayzit Çatal bir büfeye servis çalışanı olarak atandığını söyleyerek tepki gösterdi. Çatal istifa edeceğini belirtti.

BELEDİYE 02.07.2021, 12:03 02.07.2021, 12:15
Urla'da kayyum tiyatro eğitmenini büfeye atadı!

İZ GAZETE - Kayyum tarafından yönetilen Urla Belediyesi çatısı altında tiyatro eğitmenliği olarak görev yapan İlknur Bayzit Çatal, 1 Temmuz 2021 tarihinde eğitmenlik görevinden alınarak bir büfeye servis çalışanı olarak atandığını açıklayan bir paylaşımda bulundu. Çatal, yapılanın iyi niyetten uzak ve mesleğine yapılan bir hakaret olduğunu belirtirken atandığı görevden istifa ederek tiyatro yapmaya devam edeceğini bildirdi. 

İlknur Bayzit Çatal'ın açıklaması; 

Kamuoyuna duyurumdur. 01.07.2021 tarihinde Urla Belediyesinin Kayyum yönetimi tarafından yapılan yeni görevlendirmemin ardından aşağıdaki açıklamayı yapma zorunluluğum doğmuştur. 7 yıldır Urla'da tiyatro yapan, hayatını sadece bununla idame ettiren yerel bir sanatçı olarak, şehre olan hizmetimi ve belki de daha önemlisi, Pandemi sürecinde hayatta kalma mücadelemi Urla Belediyesinin çatısı altında sürdürmeye çalışıyorken, Belediyenin Tiyatro Eğitmenliği görevinden alınarak bir büfeye servis çalışanı olarak atandığımı bugün öğrendim. Emeğin ve çalışmanın her türlüsünün kutsal olduğuna inanan birisi olarak, servis çalışanı tüm emekçi insanları büyük saygıyla selamlasam da, yapılan görevlendirmenin iyi niyetten uzak ve mesleğime yapılan açık bir hakaret, bir ötekileştirme, bir aşağılama çabası olduğunun da apaçık bilincindeyim. Bu biçare ötekileştirme çabası; Pandemi süreci boyunca gerçek yüzünü göstermekten çekinmeyen iktidar erkinin ve onun uzantısı olan Kayyum Yönetimindir. Nezdime yapılmaya çalışılan bu hakaret çabası; aylarca köy köy, okul okul gezerek ulaştığım ve tiyatro çalışması yürüttüğüm yüzlerce Urlalı köy çocuğuna da yöneltilmiştir. Bu küçük, bu hor görme aymazlığı; -turnak içerisindemeslektaşım(!) olduğunu zannettiğim kişinin kayyum belediye yönetimi ile girişmiş olduğu işbirliğinin ve yıllardır sürdürdüğü kibir imparatorluğunun bir sonucudur. Bu beyhude "yok etme çabasının utancı sizlerindir! Bu utanç sizlerin boynuna asılmıştır. Bu ağırlığı yıllarca boynunuzda sizlerin taşıyacağını bilmek yüreğimi bir nebze soğuturken, istifa ederek inadina tiyatro yapmaya, inadına sanatla yaşamaya ve inadina mesleğimi icra etmeye devam edeceğimi de tüm kamuoyuna bildiririm.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner218
Günün Karikatürü Tümü
banner96
25°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?