Turgutlu’da '2030 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri' konferansı

Turgutlu Belediyesi, Turgutlu Kent Konseyi, YAŞAMDER ve TURÇEP tarafından düzenlenen konferansta 2030 yılına kadar tüm insanların barış ve refahtan yararlanması için yapılması gerekenler konuşuldu.

BELEDİYE 18.02.2020, 12:12
Turgutlu’da '2030 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri' konferansı

Turgutlu Eski Belediye Binasında Turgutlu Belediyesi, Turgutlu Kent Konseyi, Turgutlu Doğa ve Kültür Derneği (YAŞAMDER) ve Turgutlu Çevre Platformu (TURÇEP) tarafından “2030 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri” konferansı düzenlendi. Konferansta konuşmacı olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi Çevre ve Sağlık Komisyonu Üyesi Saadet Çağlın yer aldı.

Konferansta küresel amaçlar olarakta bilinen Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri konusunda katılımcılara bilgiler aktarıldı. 2030 yılına kadar tüm insanların barış ve refahtan yararlanması için yoksulluğu sona erdirmek, gezegeni korumak gibi konularda küresel anlamda yapılması gerekenler konuşuldu. Program sonrası katılımcıların soruları Çağlın tarafından yanıtlandı.

Programa Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın eşi Sabriye Akın, Turgutlu Kent Konseyi Başkanı Fehmi Gülen ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı. Program sonrası Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın tarafından Saadet Çağlın’a çiçek takdim edildi. Böylesi önemli bir konferansın Turgutlu’da düzenlenmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Akın: “ Tüm dünyada yoksulluğun ve adaletsizliğin ortadan kaldırılması için küresel anlamda yapılması gerekenleri konuştuğumuz çok anlamlı bir konferans oldu. Bizlere çok önemli bilgiler aktaran Saadet Çağlın’a ve konferansın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederim.”dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
24°
az bulutlu
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?