Tunç Soyer: Tarihi Elektrik Fabrikası Cumhurbaşkanı'nın onayını bekliyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 35 milyon TL’ye aldıkları Alsancak’taki Tarihi Elektrik Fabrikası’nın, belediyeye verilmesi için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayını beklediklerini belirtti.

BELEDİYE 20.07.2019, 10:22 20.07.2019, 18:34
Tunç Soyer: Tarihi Elektrik Fabrikası Cumhurbaşkanı'nın onayını bekliyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 35 milyon lira karşılığında satın aldığı Alsancak'taki Tarihi Elektrik Fabrikası'nın belediyeye verilmesi için onay beklediklerini açıklayan Soyer, "Satın aldık ama Cumhurbaşkanının onayını bekliyoruz. Henüz onay gelmedi" dedi.

Büyükşehir Belediye binası önünde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başkan Soyer, "Müjde olarak söyleyeceğiniz bir şey var mı" yönündeki soruya "Birbirimizi seviyoruz, birbirimize saygı duyuyoruz, bundan güzel haber olur mu" yanıtını verdi. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi binasının depreme dayanıksız olduğu için farklı bir yere taşınmasına yönelik alınan karar sonrası başlayan tartışmaların ardından, Büyükşehir Belediyesi'nin fakülteye yer tahsis edeceğine yönelik iddiaların hatırlatılması üzerine Soyer, bu konuda bir gelişme olmadığını, konuyu takip ettiklerini ifade etti. AKP'li Hamza Dağ’ın, Karşıyaka tramvayının Çiğli’ye kadar uzatılmasına yönelik onayın geldiğine dair yaptığı açıklamaya da değinen Soyer, henüz onay gelmediğini, Özgür Hızal ile yapacakları Ankara ziyareti esnasında bu konuyu da konuşacaklarını belirtti.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
29°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?