Tunç Soyer'den, İzmir'de 'Çocuk Belediyesi' müjdesi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Dünya Çocuk Hakları Günü’nde Büyükşehir Belediyesi’nde bir ‘Çocuk Belediyesi’ kuracağının müjdesini verdi.

BELEDİYE 21.11.2019, 11:28
Tunç Soyer'den, İzmir'de 'Çocuk Belediyesi' müjdesi

İZ GAZETE- İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Seferihisar Belediye Başkanı görevini yürttüğü yıllarda, Türkiye’de ilk defa Çocuk Belediyesi’ni Seferihisar’da kurmuştu. Soyer, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü sebebiyle sosyal medyada yayımladığı mesajında, “Geçmişten bugüne onların haklarının savunucularından oldum. İşte bu nedenle, çocukların da sözü, sözümüz olsun diye, Türkiye’nin ilk çocuk belediyesini Seferihisar’da açtık. Şimdi sıra İzmir’de.” İfadelerini kullandı. Soyer, İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde de bir Çocuk Belediyesi müjdesi vermiş oldu.

ÇOCUK BELEDİYESİ

“Çocuk Dostu Kentler” yaratmak için UNICEF kriterlerinin yaşama geçirilmesi amacıyla Türkiye’de çeşitli uygulamalar yapılmaktadır. Proje ile yönetime çocukların katılımının sağlanması, çocuk hakları konusunda bilinç oluşturulması ve eğitimler düzenlenmesi, çocuk haklarını gözeten bir belediye yapısı ve düzeni oluşturmak konusunda somut adımlar atılması hedeflenmiştir.

Yorumlar (1)
Vahap çetin 11 ay önce
Nasıl çocuk belediyeciliği olsun Tunç soyer geldi çocuklara verilen sütü bile kesti Aziz koca oğlunu arar olduk
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
21°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?