Tugay 'can dostları' kendi eliyle besledi

Koronavirüs salgını nedeniyle sokakların boşalması, kafe ve restoranların da kapanmasıyla beslenme kaynakları azalan sokak hayvanlarının imdadına Karşıyaka Belediyesi yetişti.

BELEDİYE 02.04.2020, 10:06 02.04.2020, 10:26
Tugay 'can dostları' kendi eliyle besledi

Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından, ilçe genelindeki beslenme odakları başta olmak üzere, can dostların yoğun olduğu onlarca noktaya su ve mama takviyeleri yapıldı. Çalışmalar düzenli olarak sürdürülürken, Klinisyen Veteriner Hekimler Derneği (Klivet) İzmir Şubesi’nin bağışladığı mamalar da geçtiğimiz gün ihtiyaç olan noktalara dağıtıldı.
 'KARŞIYAKA’DA SIKINTI YOK'

Karşıyaka Belediye Meclisi’nin veteriner hekim üyeleri; Klivet İzmir Şube Başkanı Serdar Aktop ve Mehmet Gemici ile birlikte Osman Bey Parkı’ndaki mama dağıtım çalışmasına katılan Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay “Ekiplerimiz düzenli olarak ihtiyaç olan noktaları tespit edip mama ve su takviyelerini yapıyor. Karşıyakamızda, sokak hayvanlarının aç ve susuz kalması gibi bir sıkıntı hiç olmadı ve olmaması için gereken her şeyi yapıyoruz. Hayvanseverlerimizin, vatandaşlarımızın içi rahat olsun. Ve lütfen kimse sokak hayvanlarının beslenmesi için yerlere gelişigüzel yemek artıkları bırakmasın. Salgınla mücadele sürecinde bu konu her zamankinden daha fazla önem taşıyor. İlçe genelinde 150’ye yakın beslenme odağımız var. Dileyen hayvanseverler bu noktalara kuru mama bırakabilir. Onun dışında sokaklara yemek artığı koymayalım. Çevre kirliliği oluşmaması, hem can dostlarımızın hem de bizlerin sağlığı için tehlike oluşmaması adına lütfen bu konuda hassasiyet gösterelim” dedi.

 

Yorumlar (1)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Enver karan 1 yıl önce
Karşıyaka şemiklerde hayvanlar kadar değerimiz yok sokaklar özellikle konteyronların etrafı pislik içinde 6216 sokak bunlardan biri kaç kez yazdım konteryonları buradan alın diye yeni uygun yer tarifide yaptım ama beylerin umurunda değil cevaplar hep klasik hele sokak temizlik görevlisi kesinlikle işini yapmıyor denetleyende yok sayın belediye başkanımız umarım bu konuda temizlik işleri müdürünü uyarır.
Günün Karikatürü Tümü
banner96
37°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Koronavirüs aşısı olmayanların sinema, tiyatro, spor müsabakaları, konser vs yerlere girişi kısıtlanmalı mı?