Torbalı’da 7/24 dezenfekte seferberliği

Türkiye’de koronavirüs vakalarının görülmesiyle birlikte önlemleri artıran Torbalı Belediyesi tedbiri elden bırakmıyor. 3 vardiya halinde 29 araç ve 68 personelle gerçekleşen dezenfekte ve sterilizasyon işlemleri kamu kurumları da dahil olmak üzere Torbalı’nın tüm sokaklarında yapılıyor.

BELEDİYE 14.04.2020, 13:16
Torbalı’da 7/24 dezenfekte seferberliği

Torbalı Belediyesi koronavirüsün ülke genelinde yayılmasıyla tedbirleri elden bırakmıyor. 20 Mart’tan bu yana Torbalı Belediyesi, dezenfekte ve sterilizasyon işlemlerine ağırlık verdi. Bu kapsamda Torbalı Belediyesi’ne bağlı temizlik ekipleri ilçe genelinde bulunan okullar, camiler, mescitler, tesisler, kamu kurumları, mezarlıklar, parklar başta olmak üzere birçok yeri tepeden tırnağa dezenfekte ediyor. Bu alanlarda sırt pompalarıyla dezenfekte çalışması yapan belediye ekipleri semt pazarlarını da bu şekilde gün boyu dezenfekte ediyor.

29 ARAÇ 68 PERSONEL

Torbalı Belediyesi ekipleri ayrıca cadde ve sokakları da ihmal etmiyor. Kaldırımlardan korkuluklara, ATM’lere kadar vatandaşın yoğun kullandığı alanları ayrıntılı dezenfekte ettiren belediyenin önlemleri her geçen gün artırılıyor. 20 Mart tarihinden bu yana 3 vardiya halinde 29 araç ve 68 personelle gerçekleşen dezenfekte ve sterilizasyon işlemleri Torbalı’nın tüm sokaklarında yapılıyor. Öte yandan belediye binasının girişine de çözüm masası kuran Torbalı Belediyesi böylelikle acil işleri bu masada çözüp vatandaşların olabildiğince daha fazla kişiyle temas etmemesini sağlıyor. Gün boyu da belediye hoparlörlerinden evde kal çağrılarını sürdüren Torbalı Belediyesi, kentteki billboardlarda da bu çağrıyı sürdürüyor.

UYGUR’DAN ‘EVDE KAL’ ÇAĞRISI

Belediye olarak dezenfekte çalışmalarına ve önlemlere hız kesmeden devam edeceklerini ifade eden Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur, “Hızla yayılan ve tüm dünyayı etkisi atına alan koronavirüse karşı ilk andan itibaren dezenfekte ve sterilizasyon çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tüm imkanlarımızı seferber ettik, etmeye de devam edeceğiz. Bu süreci, hep birlikte atlatacağız. Kurallara mutlaka uymalıyız. 65 yaş üstü vatandaşlarımızın da ihtiyaçlarına yetişmeye çalışıyoruz. Evde kalma çağrısını belediye olarak biz de tekrarlıyoruz. Kaymakamlığımızın önderliğinde kurulan Vefa Grubu’nda görev yapan, kendi sağlığından çok toplumun huzurunu ve ihtiyacını düşünen grup üyelerine ne kadar teşekkür etsek azdır. Tüm Torbalılılar müsterih olsun, güzel günler çok yakın” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (1)
Gönen ÇIBIKCI 1 yıl önce
 Mesafe 2 metre kuralına uymadıkları sürece virüsün yayılması durdurulamayacak. Bu herkes için geçerlidir.
Günün Karikatürü Tümü
banner96
19°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?