Torbalı Belediyesi'nden eğitime destek

Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur, EBA sınıfı ve WİFİ erişim noktaları oluşturarak öğrencilerin eğitimlerine katkıda bulundu.

BELEDİYE 18.12.2020, 16:08 18.12.2020, 16:09
Torbalı Belediyesi'nden eğitime destek

Torbalı Belediyesi, ilçe genelindeki 6 farklı noktada öğrenciler için EBA destek sınıfları oluşturdu. İlk ve ortaöğretim kurumlarında korona virüs tedbirleri kapsamında yüz yüze eğitimi ertelemesi nedeniyle öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı'nın Eğitim Bilişim Ağı (EBA) sisteminden derslerini takip edebiliyor. Torbalı’da EBA eğitimlerine erişemeyen öğrenciler için Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur, EBA sınıfları ve WİFİ erişim noktaları oluşturarak öğrencilerin eğitimlerine katkıda bulundu.
 

DESTEK VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Eğitim destek odasında öncelikli olarak evlerinde bilgisayar olmayan öğrenciler için bilgisayarlı sınıflar ve evinde internet olmayan öğrenciler içinde WİFİ noktaları kurularak  öğrencilerin bu hizmetlerden ücretsiz yararlanacağını kaydeden Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur, sınıflarda koronavirüs önlemlerini de sıkı tuttuklarını belirterek, “Merkezlerimizin girişlerinde, öğrencilerimiz için her türlü hijyenik ortam oluşturduk. Öğrencilerimiz, eğitimlerinden geri kalmamaları için EBA sınıfları ve WİFİ erişim noktaları oluşturduk. Öğrencilerimiz bizim geleceğimiz. Onlar için elimizden gelen her türlü desteği vermeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner218
Günün Karikatürü Tümü
banner96
27°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Koronavirüs aşısı olmayanların sinema, tiyatro, spor müsabakaları, konser vs yerlere girişi kısıtlanmalı mı?