Tepeköy'de kültür merkezi açıldı

İZMİR'in Bergama İlçesi'nde, Bergama Belediyesi ve Rasime-Recai Şeyhoğlu Kütüphaneler Zinciri'nin ortaklaşa projesi olan Tepeköy Kültür Merkezi'nin açılışı yapıldı.

BELEDİYE 20.06.2016, 16:45 20.06.2016, 17:22
Tepeköy'de kültür merkezi açıldı

Bergama'nın en büyük mahallesi Tepeköy'deki kültür merkezinin açılışına Bergama Kaymakamı Osman Nuri Canatan, CHP'li Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, Belediye Başkan Yardımcısı Ümit Atlam, edebiyat dünyasının tanınan isimleri Recai Şeyhoğlu, Feyza Hepçilingirler ve Öner Yağcı, belediye meclis üyeleri Serpil Güler, Demet Demir, Tepeköy Muhtarı Efgan Aktaş ve vatandaşlar katıldı. Törende Bergama Belediyesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi Halk Oyunları ekibi gösterileri sundu. Daha sonra ise Türkolog-yazar Feyza Hepçilingirler, Şair-yazar Öner Yağcı birer konuşma yaparak Recai Şeyhoğlu'nu kutladı.

Açılışta konuşan Başkan Gönenç, "Başta Sayın Recai Şeyhoğlu'na çok teşekkür ediyoruz. Çünkü kendisi annesi Rasime Hanım ile birlikte sadece burada değil. Bergama'nın onlarca köyünde, sanırım diğer yerlerle birlikte sayısı 40'ı bulan kütüphaneler kurdu" dedi.

Konuşmaların ardından Özgün Engel'in keman dinletisi eşliğinde kültür merkezinin açılışı yapıldı.

BERGAMA (İzmir), (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
25°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?