Tarih gezilerinde yeni dönem başlıyor

Konak Belediyesi'nin düzenlediği ve şehrin arkeolojik yerlerinin rehberler eşliğinde tanıtıldığı tarih gezilerinde yeni dönem 3 Eylül'de başlıyor.

BELEDİYE 28.08.2019, 09:24
Tarih gezilerinde yeni dönem başlıyor

Her yıl büyük ilgi gören ve haftada iki gün, iki grup şeklinde düzenlenen geziler, ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor. Salı ve perşembe günleri, sabah saat 10.00’da başlayıp akşam saat 16.00’da sona erecek geziler, Konak Belediyesi Kent Tarih Birimi görevlilerinin rehberliğinde yapılacak. Vatandaşlar, Kadifekale’den Basmane’ye, Agora’dan Kemeraltı’na kadar, İzmir’in önemli dini ve sivil mimari örneklerinin bulunduğu alanları, adım adım gezme fırsatı bulacak.

Konak Belediyesi’nin Basmane’deki binası önünden başlayacak gezilerin önemli duraklarından bazıları şöyle: Kadifekale, Aya Vukla (Aziz Vukolos) Kilisesi, Bıçakçı Han, Kumrulu Mescit, Altınpark Kazı Alanı, Konak Belediyesi Radyo ve Demokrasi Müzesi ile İzmir Kadın Müzesi, tarihi Basmane Karakolu ile Emniyet Oteli, Kıllıoğlu Hamamı, Dönertaş Sebili, Emir Sultan Külliyesi, Namazgah Kurşunlu Camii ve geçmişte Sefarad Yahudilerinin yaşam alanı olan ve aile evleri olarak da bilinen kortejolar.

YOĞUN İLGİ NEDENİYLE SINIRLI KONTENJAN

Sadece Konak’tan değil, tüm İzmir’den katılıma açık olan gezilerde kontenjan, yoğun ilgi nedeniyle 25 kişiyle sınırlı tutuluyor. Turlara katılmak isteyenlerin Konak Belediyesi Kent Tarih Birimi’ne başvurarak kayıt yaptırmaları gerekiyor.

Daha çok bilgiye Kent Tarih Birimi'nin telefon numarasından ve mail adresinden ulaşılabilir.

Yorumlar (2)
Şenay Külçe 1 yıl önce
izmir gezilerinizden haberdar olmak istiyorum
Çiğdem Duygulu 1 yıl önce
Çok güzel bir fikir, tebrikler
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
-1°
açık
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208