Soyer'in not defterinde bugün... Bağış toplamak için harekete geçiliyor!

Tunç Soyer her gün paylaştığı 'Başkanın Günlüğü'nde bugün en kısa sürede İzmir'de bağış toplanmaya başlayacağını açıkladı.

BELEDİYE 08.04.2020, 09:58
Soyer'in not defterinde bugün... Bağış toplamak için harekete geçiliyor!

İZGAZETE - İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer her gün olduğu gibi bu sabah da İzmirlilerle dayanışma raporu ve gelecek planlarını paylaştı. Soyer, çok yakın zamanda İzmir'de bağış kampanyası başlayacağını açıkladı.

Soyer;  Günaydın Sevgili İzmirliler;

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı ‘Bizvarız’ kampanyasına destek veren İnşaat Mühendisleri Odası’nın sağladığı 230 gıda paketini Buca Yeşilbalar Mahallasi’nde desteklediğimiz ailelere ulaştırdık.

İnşaat Mühendisleri Oda Başkanı Eylem Ulutaş Ayatar nezdinde tüm oda üyelerine teşekkür ediyorum. Maddi boyutundan çok daha öte anlam taşıyan bu katkıyı ömrüm boyunca unutmayacağım.

Bağışta bulunmak isteyen İzmirlilere yönelik ürettiğimiz çeşitli kolaylık ve seçenekleri de bugün yarın açıklayacağız. Bu zor günlerde dayanışmaya katkı sunanalar, silinmemek üzere kent belleğinde yerini alacaktır. Desteklediğimiz 65 yaş üstü büyüğümüze 2 bin 494adet gıda kolisi gönderildi…

Benim çok önemsediğim, kendi tesislerimizde üretilen kavurma soğuk zincir gözetilerek, birer kilogramlık paketler halinde bu gün 400 mutfağa daha girdi.

1-5 yaş arası çocuklu, destek verdiğimiz 2 bin 324 aileye süt ulaştırdık.

Evinden çıkamayan 65 yaş üstü büyüğümüz veya engelli 325 kardeşimizin abonelikle ilgili isteklerini yerine getirdik.

2 bin 494 aileye evden çıkamadıkları için gazete, dergi, kitap ulaştırıp, daha kaliteli zaman geçirmelerine katkı sağladık.

Kamu- özel ayrımı yapmadan yardım istenen yerleri 18 bin 396 litre dezenfektan kullanarak dezenfekte ettik.

Evde kalın, sağlıkla kalın.''

Yorumlar (2)
naci altürk 2 ay önce
eve gazete nasıl getirtebilirim
Nizamettin aktaş 2 ay önce
Bundan yüz yıl önce ilk anayasa eyalet sistemli,yerinden yönetim ve yasama yetkili idi.
halk yaşama katılma şansı vardı. Çünkü yerel yönetimler yönettiği bölgenin tüm yaşamına yasa koyuyor,vergi alıyor,eğitim,sağlık yerel hükumetin yasama yetkisi ile yürüyordu.
Yüz yıl geriye düştük.yerel devlet artık söz karar ve teki sahibi değil. merkezi devlet yüz yıl geriye düşen bir hukukla yönetiyor ülkeyi Çünkü anayasalar bir toplumun ortak iradesi,oysa son altmış yıldır darbe anayasası ile yönetiliyoruz.
1910 İttihat terakki kongresinin VESAYETİ yüz yıldır sürdürülüyor. Artık bizi yönetenler VASİ olarak görüyorlar kendilerini(vasi aklı karar vermeye yetmeyenlerin hukukunu korumakla görevli kişi)
Bu gün dünya ROMENLER günü hemen,hemen tümü sosyal güvenlik şartlarından yoksun,vasıflı işçi değiller. hemen,hemen tümü gündelik çalışma ile karınlarını doyuruyor.
Büyük şehir belediyesi doğru yapıyor,katkı koyan kurumlara şükran,minnet
İşçi emeklisi biri olarak bu zor dönemlerde bizlerde bulunduğumuz ortamda oldukça zor zamanlar yaşayan dostlarımıza karınca kararınca katkı koyuyoruz.
Başarılı olmalarını diliyorum.
Dünyada örneği olmayan bir şey yaşanıyor. Kolonya,maske dağıtılıyor ve sayın Cumhur başkanı adı hediyedir yazılıyormuş.
Kongo dünyanın en yoksul devleti. Bu devlet bile (yurttaş)maaşı veriyor. Onuda halkının başına kakmıyor. Oysa bizler doğrudan ve dolaylı vergi verenleriz,sadaka verilmeyi insanı aşağılama olarak görüyorum . Devletlerin asli görevi sosyal ve hukuk devleti olmaktır. Aksi tarif ?????
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
13°
açık
Anket Tümü
Koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?