Soyer eleştirilere 'not defteri'nden yanıt verdi: Karalamaya çalışanlar olacaktır!

Geçtiğimiz günlerde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğunda geçirdiği 550 günü anlatan Soyer gelen eleştirilere, ‘’ Yapılan işleri art arda rakamları alt alta topladığımızda gördük ki onca engele, ekonomik krize, pandemiye rağmen doğru yoldayız. Elbette bu yapılanları az bulanlar, eleştirenler, siyasi nedenlerle küçümsemeye kalkanlar, kıskançlıkla karalamaya çalışanlar olacaktır.’’ sözlerini kullandı.

BELEDİYE 26.10.2020, 11:27 26.10.2020, 11:33
Soyer eleştirilere 'not defteri'nden yanıt verdi: Karalamaya çalışanlar olacaktır!

İZ GAZETE - İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak 550 günlük hizmetlerini ve gelecek planlarını kamuoyuyla paylaşan Soyer haftalık not defterinde önemli açıklamalarda bulundu. Soyer kendisine eleştiri getirenlere ise ‘’siyasi nedenlerle küçümsemeye kalkanlar, kıskançlıkla karalamaya çalışanlar olacaktır’’ sözleriyle cevap verdi.

Soyer’in sözleri şöyle;

“Geçen Perşembe büyük onur duyduğum bu göreve gelişimin 550’nci gününde sizlerin huzuruna çıkıp bu zamana kadar yaptıklarımızı, gelecek vizyonumuzu anlattım. Önümüzdeki günlerde sosyal medya hesaplarımızdan bunları ayrıntılarıyla paylaşacağım.

Seçildiğimden bu yana hep hesap veren, şeffaf yönetim anlayışını benimsedim. ‘Başka bir hayat mümkün’ diyerek yaptığım sunum da bu anlayışın bir sonucuydu. Yapılan işleri art arda rakamları alt alta topladığımızda gördük ki onca engele, ekonomik krize, pandemiye rağmen doğru yoldayız. Elbette bu yapılanları az bulanlar, eleştirenler, siyasi nedenlerle küçümsemeye kalkanlar, kıskançlıkla karalamaya çalışanlar olacaktır. Haklı eleştirilerden payımıza düşeni önümüze koyup, her zaman iftihar ettiğim görev arkadaşlarımla daha çok çalışacağız. Ama size şunun sözünü bir kez daha veriyorum. İzmirli hemşehrilerimin başını asla yere eğdirmeyeceğim. Bana oy verenin de vermeyenin de belediye başkanı olarak, dil, din, mezhep, köken ayrımı yapmadan hizmet etmeye devam edeceğim.

Tercihimi ‘arka sıradakilerden’ yana kullanacağım, harcayacağımız her kuruşun sizlerin parası olduğunu asla aklımdan çıkartmayacağım. Akdeniz’in pırlantası, dünyanın göz bebeği, çağdaş bir kentin belediye başkanı olmanın onuruyla zamanı geldiğinde bayrağı gururla teslim edeceğim.

Bizi biz yapan değerlerin en başında gelen cumhuriyetimizin 97’nci yılını hep birlikte coşkuyla kutlayacağız. Cumhuriyetimiz ülkenin yaşadığı her türlü badireye, alçakça tuzaklara, yıkmaya çalışanlara karşı sapasağlam ayakta. Çünkü cumhuriyet, gözü dönmüş diktatörlerin dünyayı kana buladığı bir çağda ‘Yurtta barış, dünyada barış’ diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün başyapıtıdır.

Balkonlarınızı, iş yerlerinizi, Türk Bayraklarıyla süslemeyi unutmayacağınızı biliyorum. Sizlere sağlıklı, mutlu bir hafta diliyorum”

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
açık
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında hayata geçen açık alanlarda sigara içme yasağı hakkında fikriniz nedir?