Soyer 'el verin' demişti... Gençler geri çevirmedi!

Soyer ‘Başkanın Günlüğü’ adı altında paylaştığı notlarında bugüne kadar maskematik ile İzmirlilere 50 bin maske ulaştırdıklarını açıkladı ayrıca Soyer’in dün çağrı yaptığı kiraz hasadı çağrısı gençlerden büyük ilgi gördü

BELEDİYE 29.04.2020, 09:50 29.04.2020, 09:58
Soyer 'el verin' demişti... Gençler geri çevirmedi!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ‘Başkanın Günlüğü’ başlığı ile İzmir’deki virüs mücadelesinin detaylarını paylaşmaya devam etti.

Soyer’in dün çağrı yaptığı kiraz hasadı çağrısı gençlerden büyük ilgi gördü. Soyer ‘’ Dün yarım günde 99 gencin başvurduğunu öğrenince gençliğe inancımız bir kez daha pekişti.’’ diyerek sevincini paylaştı.

Ayrıca Soyer maskematik ile İzmirlilere toplam 50 bin maske ulaştırdıklarını belirtti ve sokağa çıkma yasağı öncesi uyarılarını yaparak sözlerini noktaladı.

Soyer; “Sevgili İzmirliler

Günaydınlar, hepinize güzel bir gün diliyorum.

Korona virüs sürecinde yaşadıklarımız bize tarımsal üretimin ne kadar hayati olduğunu bir kez daha gösterdi. Bu nedenle krizin başından bu yana tarımı desteklemek için tüm olanaklarımızı seferber ediyoruz. Bazı meyve türlerinde dışarından mevsimlik işçiye ihtiyaç olduğu halde bir bölümünün gelmeyeceği ve meyvenin dalında kalacağı endişesi üzerine harekete geçtik.

Kiraz hasadıyla başlayacağımız gönüllü dayanışma çağrımız büyük ilgi gördü. Dün yarım günde 99 gencin başvurduğunu öğrenince gençliğe inancımız bir kez daha pekişti.

 


Çiftçimiz hiç merak etmesin. Kirazı da eriği de şeftaliyi de bu imece sayesinde dalında bırakmayacağız.

Yeter ki onlar üretmeye devam etsinler. Ürün bazında yeni destek paketlerini açıklamayı sürdüreceğim.

Yardım faaliyetlerimizi de aralıksız sürdürüyoruz. Dün 3 bin 612 aileye gıda paketi, 3 bin 150 çocuğumuza da süt ulaştırdı. Evinden çıkamayan 65 yaş ve üzeri engelli 23 abonemizin abonelik iş ve işlemlerini ekiplerimiz evlerine giderek gerçekleştir.

Maske gündelik hayatımızın bir parçası olmaya başladı. Maskematikler aracılığıyla ücretsiz 50 bin maskeyi İzmirlilere ulaştırdık. Maske üretimini de düzenlemeler ve yeni makinalarla daha da arttıracağız.

Sevgili İzmirliler güzel günlere az kaldı. Cuma dahil hafta sonu kısıtlama uygulamasını hazırlığımızı yine önceden yapalım, fiziki mesafeyi koruyalım, zorunlu değilsek evden çıkmayalım.

Hepinize sevgilerimi saygılarımı sunuyorum.”

Yorumlar (1)
Erdal can 1 yıl önce
Şov şov şov tek çivi çakmadın. Aziz kocaoglunun ekibiyle devam ediyorsun. Aziz kocaoğlunun yaptığı işlerden farklı bir şey yapamıyorsun,kısaca şov şov şov
Günün Karikatürü Tümü
banner96
18°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?