Seyyar Pazar İzmir’e yayılıyor! 3 ilçede daha!

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin koronavirüs salgını nedeniyle "Siz evinizde, pazar mahallenizde" sloganıyla hayata geçirdiği Seyyar Pazar uy gulaması Konak ve Karabağlar’da da ilgi gördü. Seyyar Pazar yarın Gaziemir, Balçova ve Narlıdere’de başlayacak.

BELEDİYE 27.04.2020, 10:25 27.04.2020, 16:01
Seyyar Pazar İzmir’e yayılıyor! 3 ilçede daha!

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından ilk uygulaması Buca’da yapılan Seyyar Pazar İzmir genelinde yaygınlaşıyor. Bornova ve Karşıyaka’nın ardından Konak ve Karabağlar’da başlayan uygulama yurttaşlardan büyük ilgi gördü. Seyyar Pazar yarın Gaziemir, Balçova ve Narlıdere’de başlayacak. Seyyar Pazar ile salgın nedeniyle pazara gidemeyen İzmirliler kapılarının önünde uygun fiyata pazar alışverişi yapabiliyor. Alışverişi mümkün olan en kısa sürede tamamlamak için paketler birer gece önceden tartılarak hazırlanıyor.

İzmirliler memnun

Seyyar Pazar’dan alışveriş yapan İzmirliler uygulamadan memnun. Sabiha Manav, “Pazar kurulmadığı için manavlardan sebze meyve alıyorduk. Kızım gelip alışveriş yapıyordu. Bu uygulama çok iyi oldu. Hem ürünler taze hem manavdan daha ucuz” dedi. Ali Rıza Yıldız ise pazar kalabalığına girmeden alışveriş yapabildiğini belirterek “Çok güzel bir hizmet. Kapımızın önünden alışverişimizi yapıyoruz” dedi. Güler Özüm ise “65 yaşındayım, oğlum engelli. İkimiz de dışarı çıkamıyoruz. Pazara gidemiyoruz. Marketlerden sipariş versek yoğunluk nedeniyle sıkıntı yaşıyorduk. Bu uygulama çok iyi oldu” ş eklinde konuştu.

Ürün çeşidi artıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi proje kapsamında soğan, patates, limon, elma ve portakal olmak üzere beş ana üründe fiyatı belirliyor ve bu sayede İzmir genelinde fiyat tanzimi sağlamayı hedefliyor. Seyyar Pazar’daki ürün çeşidi ise gelen talepler üzerine artırılıyor.

Yorumlar (30)
Osman 1 yıl önce
Bu seyyar pazar işini yapıyorsan tüm ilçelere yap Çiğli atatürk mah kimseyi görmüyorum ne İBN nede Çiğli belediyesi bir aydan beti birlete sokaklar yıkandı hepsi bu iyi günler
Cavide armağan güdücü 1 yıl önce
karsiyaka semiklerede gelsin istiyoruz.pazara gitsek zaten pazar kuyruğunda bekliyoruz.alisverisomozo yapıp çıkamıyoruz.
Kazım Nadir Özdenoğlu 1 yıl önce
4 gün yasak 1 ekmek aracı gelmedi seyyar pazar hiç gelmedi .biz buca 351sokak emniyet arka kapı karşısında oturuyoz oturuyoz hak getire 65 yaş üstüyüz eşimle .c.tesi pazar kuruluyodu oda kalktı bu durumdan 45 gündür pazar yok .
Ersen 1 yıl önce
Bizde Karabağlar Üçyol oturuyoruz bizde görmedik
Cebrail 1 yıl önce
4 gün yasak oldu güya belediye ekmek dagıtıyor örnekköye hiçbir şekilde ugramıyolar sanki örnekköy karşıyakaya baglı degil. Habire zengin kesimlere ekmek dagıtılıyor. Adelet olmadımı fazla bişey aramıcan o yerde
Nurten 1 yıl önce
karsiyaka bostanlida oturuyorum bende görmedim. Nasil geziyor acaba.
Cebrail 1 yıl önce
Ekmek yok örnekköye hiçbir şey yok nedense
Emre 1 yıl önce
Yapıyorlarda zengin kesimlere biz karabağlarda yaşıyoruz gelen giden yok gösteriş amaçlı sadece
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Karikatürü Tümü
banner96
27°
parçalı az bulutlu
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?