Serdar Aksoy: 'Yenilenen Sevgi Yolu Menemen'in yüzü olacak'

Menemen’in modern ve değişen yüzünü temsil eden Sevgi Yolu, Uğur Mumcu Heykeli, Şiir Sokak ve Açık Halk Kütüphanesi açıldı.

BELEDİYE 23.08.2019, 15:08 23.08.2019, 15:39
Serdar Aksoy: 'Yenilenen Sevgi Yolu Menemen'in yüzü olacak'

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un seçim vaatleri içerisinde yer alan Sevgi Yolu, Uğur Mumcu Heykeli, Şiir Sokak ve Açık Halk Kütüphanesi açılışı yapıldı. Menemenlilerin yoğun katılım gösterdikleri açılış töreni, Menemen Belediyesi Halk Oyunları Ekibi’nin zeybek gösterisi ile başladı, Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy ve Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya’nın konuşmaları ile devam etti, açılış kurdelesinin kesilmesi ve yenilenen Sevgi Yolu’nun gezilmesi ile son buldu.

'MENEMEN'İN YENİ KONSEPTİ HİZMET'

Konuşmasına, Sevgi Yolu, Uğur Mumcu Heykeli, Şiir Sokağı ve Açık Halk Kütüphanesi’ni kısa zamanda tamamlayarak açılışa yetiştirmelerinden dolayı Menemen Belediye emekçilerine ve İZSU yetkililerine teşekkür ederek başlayan Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, Sevgi Yolu’nu esnafı ile birlikte planladıklarını, başlama ve bitiş tarihlerine beraber karar vererek başarılı bir çalışma yürüttüklerini söyledi.

Görevde bulundukları 4 aylık süre içerisinde Kadın Danışma Merkezi’ni ve kreşi açtıklarını, 22 yeni hizmet aracı kiralayarak Menemen sokaklarını temizlemeye başladıklarını belirten Başkan Serdar Aksoy, hizmetlerine açtıkları yenilenen Sevgi Yolu, Şiir Sokağı, Halk Kütüphanesi ve Uğur Mumcu Heykeli ile devam ettiklerini anlattı. Menemenlilerin modern, temiz bir şehirde yaşaması için ellerinden geleni yaptıklarını söyleyen Aksoy, “Yenilenen Sevgi Yolu Menemen’in yeni yüzü olacak. Açtığımız Şiir Sokağı ile Nazım Hikmet’i, Ahmed Arif’i, Edip Cansever’i soluyalım istiyoruz. Bugün doğum günü olan Cumhuriyet ve devrim şehidimiz Uğur Mumcu’yu anmak amacıyla Uğur Mumcu Heykeli’nin açılışını yapıyoruz. Yine bugün açılışını yaptığımız Halk Kütüphanesi ile Menemenlilerin kitap okumasına katkı sağlamak istiyoruz. Kadınlarımız gelsin kitaplarını okusun, çaylarını içsin, gençler gelip burada ders çalışsın, zaman geçirsin istiyoruz. Bu Halk Kütüphaneleri’ni Menemen’in her yerinde açacağız. Menemen’in yeni konsepti artık hizmet” dedi.

'CHP’Lİ BELEDİYELERİN SESİNİ DUYMAK İSTEYEN HERKESE DİNLETİRİZ'

Hafta içinde AKP’li Milletvekili Hamza Dağ’ın CHP’li belediyeleri eleştiren açıklamalarına karşılık ise Serdar Aksoy, “Biz CHP’li belediyeler çok büyük sıkıntılarla karşılaşabiliyoruz.  Önümüze elbette engeller koyacaklar ama biz halkımıza hizmet etmekten imtina etmeyeceğiz. Ak Parti’li Milletvekili Hamza Dağ, CHP’li belediyelerden ses çıkmıyor, ben duyamıyorum diyor. Ona buradan şunu söylemek istiyorum. Ayağa kalk, Menemen’e, İzmir’e gel duyarsın, kırmızı plakalı arabana bin gel, İzmir’deki belediyeleri dolaş duyarsın. Her türlü engellemeye rağmen belediyelerin nasıl çalıştığını gör. Menemen’i bizzat ben dolaştırayım sana. Bu kendisine açık davetimdir. Sayın Hamza Dağ buyursun gelsin. CHP’li belediyeler neyi nasıl başarıyor evelallah herkese gösteririz. Gerek sosyal medyada gerek kendi medyalarında yapmış oldukları her türlü yanlış habere rağmen biz iş yapmaya devam edeceğiz. Biz yeni dönemde artık özgürlükçü demokrasiyi hazmedeceğiz” açıklamalarında bulundu.

Konuşmasında İzmir’de çıkan yangınlara da değinen Aksoy,  “Değerli dostlar biliyorsunuz ki İzmir’de yangın var. Medyada uçaklarla alakalı haberler çıkıyor. İzmir’i Yunanlılar yaktı, emperyalistler yaktı, ama İzmir küllerinden yeniden doğdu, ayağa kalktı. Bugün AKP’ye, MHP’ye oy vermiş arkadaşlarıma sesleniyorum. Vatanımıza sahip çıkın. Üstünü yağmalamaları bitti şimdi de altını yağmalamaya çalışıyorlar. Çalışmak hizmet etmek için ilk önce vatan aşkı olması gerekiyor. Buna sahip olanlar sadece vatanına sahip çıkar. Hizmet eden hizmet üreten vatanına sahip çıkar. Şehrin, vatanın büyümesi sadece böyle mümkün olabilir” diye konuştu.

VATANI İÇİN ÖLENLERİ HALK ASLA UNUTMAZ'

 Aksoy’un konuşmasının ardından kürsüye çıkan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya da önemli açıklamalarda bulundu.

Uğur Mumcu Anıtı’nın açılışından önce efsane gazeteci hakkında konuşan Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya,”Hem bu ülke topraklarını hem de Ortadoğu’yu kan gölüne çevirenleri korkmadan, son nefesine kadar yazan usta gazeteci Uğur Mumcu’yu bu halk asla unutmadı, unutmayacak. Selam olsun halkı için can verenlere. Selam olsun vatanı için can verenlere” dedi.

“ELLERİ KOLLARI BAĞLANSA DA CHP’Lİ BELEDİYELER HİZMETE DEVAM EDECEK”

CHP’li belediyelerin Türkiye’nin dört bir yanında elleri kolları bağlansa da, ekonomileri en alt noktaya getirilse de çalışmaya ve üretmeye devam ettiklerini anlatan Yıldırım Kaya, “Siz 12 Eylül karanlığında kitapla silahı yan yana getirdiniz. Kitapla silahı yan yana getirmek cehaletin ürünüdür. Biz Atatürk’ün silahı beline takarak 7 düvele karşı mücadele ettiğini biliriz. Ama Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 9 kitap yazdığını ve 4 bin kitap okuduğunu da biliriz. Biz, daha önce vatan toprakları işgal edildiğinde kadınlarla, gençlerle, Anadolu’nun yiğit insanlarıyla, Diyarbakırlısıyla Edirnelisiyle birlikte mücadele edip bağımsızlığını kazanmış ve bu arada 4 bin kitap okumuş bir nesilden geliyoruz. İşte Halk Kütüphanesi’nin anlamı bu. Kurtuluş Savaşı’na başlarken Mustafa Kemal Atatürk’ü ilk karşılayanlar kimlerdi biliyor musunuz? Ayağı yalın, başı açık, fistanı yırtık, dul ve yetim kadınlardı. Onlarla birlikte Kurtuluş Savaşı’nı kazandı, onlarla birlikte Cumhuriyeti kurdu, onlarla birlikte devrimleri bir bir hayata geçirdi. İşte onun için kadınlara yönelik yerleri açmaya başladık. Kadın Danışma Merkezi, kreşleri açtık” diye konuştu.

Süleyman Soylu’nun CHP’ye yönelik yaptığı CHP tercihini yapsın açıklamasına da değinen Kaya,  “Bugünün tek adam diktatörlüğünün atadığı bürokratları, bakanları yayınlara çıkmışlar caka satıyorlar. Diyorlar ki, Cumhuriyet Halk Partisi tercihini yapsın. Ey Soylu sen bir bürokratsın. Senin siyasetle işin olmaz. Cumhuriyet Halk Partisi yolunu seçti, Cumhuriyet Halk Partisi’nin yolu sevgi yoludur, Cumhuriyet Halk Partisi’nin yolu barış yoludur, Cumhuriyet Halk Partisi’nin tercihi Cumhuriyettir, demokrasidir. Ortadoğu’da Amerika’nın Truva Atı olmadık biz. Ortadoğu’da Amerika’nın Truva Atı olanlar demokrasiye dil uzatamazlar. Halkın iradesini yok sayanlar kendi iradelerinin hiç olacağını bilmeliler” şeklinde konuştu.

“İzmir’in dağlarında çiçeklerin açması için biz Cumhuriyet’in 100. yılında Mustafa Kemal Atatürk’e, devrimlerine, onun mücadele arkadaşlarına sözümüzü yerine getirmek için and içtik. 4. büyük devrimi, demokrasi devrimini gençlerimizle, kadınlarımızla ve halkımızla birlikte gerçekleştireceğiz. Hiç kimse ama hiç kimse heveslenmesin. Bu ülke birlik ve bütünlük içinde yaşayacak. Eşitlik içinde bir arada yaşayacağız. Ne bir santim verecek toprağımız var, ne de başka ülkelerin topraklarında gözümüz var. Çünkü biz Mustafa Kemal Atatürk’ün partisiyiz. Yurtta barış dünyada barış diyenleriz. 1 Eylül Dünya Barış Gününüzü şimdiden kutlarım, yolunuz açık, mücadeleniz daim olsun” diyen Yıldırım Kaya, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun dün Arnavutluk’tan yaptığı çağrıyı da dile getirerek,  bu topraklarda, barışı ve demokrasiyi egemen kılacaklarını vurguladı.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
parçalı bulutlu
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında kapalı olan 'restoran ve cafeler' tekrar açılmalı mı?
banner208