Sengel'den JES açıklaması! Efes Selçuk bir kez daha direnecek

Efes Selçuk Belediyesi Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, İzmir’in Selçuk ilçesine bağlı Gökçealan Mahallesi’ne yapılmak istenen JES, GES ve endüstriyel sera projelerine ilişkin bir açıklama yayımladı. Sengel açıklamada projelere karşı, ‘’Toprağımızı, doğamızı ve geleceğimizi koruyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın’ sözlerini kullandı.

BELEDİYE 11.06.2021, 11:53 11.06.2021, 12:07
Sengel'den JES açıklaması! Efes Selçuk bir kez daha direnecek

İZ GAZETE - Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, ilçede yapılması planlanan JES, GES ve endüstriyel sera projelerine karşı mücadele edeceklerini vurguladı. Sengel açıklamada, ‘’Başta köylü yurttaşlarımız ve belediyemiz olmak üzere tüm Efes Selçuk, daha önce defalarca yaptığı üzere hep birlikte doğa talanına karşı direnmeye hazırdır’ sözlerini kullandı.

Filiz Ceritoğlu Sengel’in açıklamalarının tamamı şöyle;

Doğa talanına karşı Efes Selçuk yaşama sahip çıkacak!

Ülkemizin dört bir yanında kâr hırsıyla sürdürülen doğa katliamlarının son halkası da Gökçealan köyümüz civarında inşa edilmek istenen JES, GES ve endüstriyel sera projeleri oldu.

Tüm dünyanın ekolojik kriz ve felaketlerle boğulduğu bir dönemde, doğal yaşama verdiği telafisiz zararları bilimsel olarak da açık olan endüstriyel enerji ve tarım projelerine izin vermemiz mümkün değildir.

Tarım kenti olan Efes Selçuk’ta doğayla uyumlu bir yaşamı geliştirmek için çalışıyoruz, endüstriyel enerji ve tarım projeleri reddediyoruz.

Başta köylü yurttaşlarımız ve belediyemiz olmak üzere tüm Efes Selçuk, daha önce defalarca yaptığı üzere hep birlikte doğa talanına karşı direnmeye hazırdır.

Tüm yasal ve toplumsal koşulları değerlendirerek toprağımızı, doğamızı ve geleceğimizi koruyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Efes Selçuk’taki doğal yaşam, şirketlerin kârlarından çok daha değerli ve büyüktür!

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
22°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?