Sengel'den İstanbul Sözleşmesi'ne maskeli destek

Efes Selçuk Belediye Meclisi Ağustos Ayı Olağan Toplantısı Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel başkanlığında yapıldı.

BELEDİYE 10.08.2020, 18:50
Sengel'den İstanbul Sözleşmesi'ne maskeli destek

Efes Selçuk Belediye Meclisi Ağustos Ayı Olağan Toplantısı Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel başkanlığında yapıldı. Gündem maddelerinin komisyonlara havale edildiği toplantıda Başkan Sengel ve Belediye Meclis Üyesi Metin Erkan tarafından takılan “İstanbul Sözleşmesi Yaşatır. – Vazgeçmiyoruz ” yazılı maskeler dikkat çekti.  Başkan Sengel aynı maskeyle İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantısı’na da katıldı. 

SÖZLEŞMEYE PANKARTLA DESTEK

Kadına yönelik şiddete karşı uluslararası düzeyde en kapsayıcı metin olarak kabul edilen İstanbul Sözleşmesi’nin daha fazla altının çizildiği bu günlerde Efes Selçuk Belediyesi,  hizmet binasına astığı  “İstanbul Sözleşmesi Yaşatır” pankartıyla sözleşmenin içeriğine vurgu yaptı. 


Kadına yönelik şiddetin ve kadın cinayetlerinin arttığı son günlerde İstanbul Sözleşmesi’nin daha fazla önem kazanmasına ilişkin daha önce kentte yapılan basın açıklaması, belediye binasına asılan “İstanbul Sözleşmesi Yaşatır” pankartının yanı sıra Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel ve Meclis Üyesi Metin Erkan da Ağustos ayı meclis toplantısında taktığı “İstanbul Sözleşmesi Yaşatır. Vazgeçmiyoruz ” yazan maskelerle katılarak sözleşmenin yürürlükte kalmasına destek verdiler. 


 

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında kapalı olan 'restoran ve cafeler' tekrar açılmalı mı?
banner208