Selvitopu'ndan kadınlara övgü

KARABAĞLAR Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, İzmir Kadınlar Birliği Derneği (İZKAB) tarafından düzenlenen iftar sofrasına katılarak dostluk, kardeşlik ve barış mesajları verdi.

BELEDİYE 20.06.2016, 11:06 20.06.2016, 11:19
Selvitopu'ndan kadınlara övgü

Karabağlar Belediyesi Türkan Şoray Nikah Salonu'nda düzenlenen iftar yemeğine 500'e yakın davetli katıldı. İZKAB'ın kendi imkanlarıyla düzenlediği iftar sofrasına Başkan Muhittin Selvitopu'nun yanısıra Karabağlar Kaymakamı Mehmet Sadık Tunç, CHP Karabağlar İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız, Karabağlar Belediye Başkan Yardımcısı Alev Ağrı, muhtarlar ve siyasi parti temsilcileri katıldı. İZKAB Başkanı Aydan Nacar dernek olarak düzenledikleri yemeğe katılan davetlilere teşekkür ederek, "Başta Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları ve bugüne kadar şehit vermiş olduğumuz bütün insanlar sayesinde biz burada iftarımızı açıyoruz, onları rahmet ve minnetle anıyorum. İZKAB olarak ilk önce dinimize, geleneğimize, örfümüze, kültürümüze sahip çıktığımız sürece, bu vatan asla bölünmez" dedi.

İftara katılan Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu ise Ramazan ayının toplumumuzda, barışın, kardeşliğin, dostluğun pekiştirildiği ve birlikte olunduğu bir ay olduğunu belirterek, "Ülkemizin son zamanlarda barışa, demokrasiye, kardeşliğe çok ihtiyacı var. Şehitlerimiz var, bütün şehitlerimizi allahtan rahmet diliyorum. Ailelerine sabırlar diliyorum. Umarız ki bundan sonraki günlerde ülkemize barış hakim olur, bu acılar yaşanmaz, Ramazan Ayı'nın bunu getirmesini diliyoruz. Ardından gelecek Ramazan Bayramı'nı daha rahat, sevinçle kutlamamız, ülkemizin barış içinde, kardeşlik içinde kutlamamıza bağlı. Hepimizin arzusu, isteği bu. Onun için herşeyi bir kenara bırakıp bu ülkede barışı, kardeşliği ve dostluğu hakim kılmalıyız. Aramızda ki ufak tefek düşünce farklılıkları asla buna engel olmamalı. Çünkü bu ülkeden başka gidecek yerimiz yok. 80 milyon insanımızın kardeşçe barış içinde yaşayacağı tek ülke burası" dedi. Başkan Selvitopu, İZKAB’ın çalışmalarına da övgülerde bulunarak, “Özellikle siz kadınlar, ailelerin direği, ailelerin geleceğini planlayan fedakarlık eden insanlarsınız. İZKAB'ın bu gücü var, bu çalışması var, enerjisi var, direnci var" dedi.

İZMİR, (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
26°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?