Seferihisar'da vergi borçları sıfırlandı!

Seferihisar Belediyesi vergi borçlarının yeniden yapılandırılmasıyla ilgili kararın Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından peşin yapılandırmaya gitti. Yapılandırmayla birlikte belediyenin 28 Milyon TL borcu 11 Milyon TL avantaj sağlanarak 17.5 Milyon TL ödenerek sıfırlandı.

BELEDİYE 19.01.2021, 20:06 19.01.2021, 20:11
Seferihisar'da vergi borçları sıfırlandı!

Seferihisar Belediyesi'nde yeniden yapılandırma yöntemi ile vergi borçları sıfırlandı. Belediye peşin yapılandırmaya giderek toplam 28 Milyon TL olan borcu 11 Milyon TL avantaj ile 17.5 Milyon TL ödeyerek kapattı.

Seferihisar Belediyesi'nden konuya dair yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

'Bu güzel haberi şeffaf belediyecilik anlayışımız gereği sizinle paylaşmak istedim.

Seferihisar’da yatırım, üretim ve istihdamı arttırmak, belediyemizin ekonomisini güçlendirmek; hizmet kalitemizi daha da iyileştirmek hedefiyle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Pandemi dönemi ve ülkenin içinde bulunduğu ekonomik kriz belediyemizi çok zorladı. Bu dönemden Seferihisar Belediyesi’nin özverili çalışmaları ile Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer’in ilçemize yaptığı yatırımlarla daha güçlü çıktık.

2020’de gerçekleşen gelir ve gider kalemlerini çarşı merkezindeki led ekrandan halka ilan edeceğiz. Kamu kaynaklarımızı ne şekilde kullandığımızı ortaya koyarak şeffaf yönetim ilkesiyle, harcadığımız her kuruşun hesabını yurttaşlarımıza vermeye devam edeceğiz.'

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner212
banner96
16°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?