Seferihisar'da halk dansları festivali

İzmir Seferihisar'da 7'nci kez düzenlenen Geleneksel Halk Dansları Festivali, kortej yürüyüşüyle başladı.

BELEDİYE 20.04.2019, 10:29 20.04.2019, 10:35
Seferihisar'da halk dansları festivali

Seferihisar'da 7'nci Geleneksel Halk Dansları Festivali için dün (cuma) kortej yürüyüşü yapıldı. Atatürk Meydanı'nda Seferihisar Belediye Bandosu eşliğinde başlayan kortej, Çocuk Belediyesi'nde tamamlandı.

Kendilerine özgü yöresel kıyafetleriyle kortejde yer alan çocuklar, renkli görüntüler oluşturdu. Seferihisar Belediyesi ve misafir ülkelerin halk oyunları ekipleri, daha sonra Çocuk Belediyesi'nde gösteri sundu. Makedonya, Kırgızistan, Gürcistan, KKTC, Bulgaristan ve Ukrayna'dan 104 çocuk, ülkelerine özgü halk oyunlarını sergiledi. Seferihisarlılar ise programa yoğun ilgi gösterdi ve gösteriler uzun süre alkışladı.

Konuklarla yakından ilgilenen Seferihisar Belediye Başkanı CHP'li İsmail Yetişkin, "Biliyoruz ki Ulu Önderimiz Atatürk, çocuklarımıza 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı armağan ederken, onların gelecekte bu ülkeyi ayakta tutacak insanlar olacaklarını biliyordu. Biz Seferihisar'da geleceğimize sahip olacak çocuklarımızın her zaman yanındayız. Konuklarımıza burada oldukları sürede Seferihisar'ın misafirperverliğini göstereceğiz" dedi.

DHA


 


 


 


 

Yorumlar (0)
banner96
23°
açık
Günün Anketi Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
Günün Karikatürü Tümü