Şarkılar çocuklardan, ‘Nutuk’ İlkay başkandan!

Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, 23 Nisan’la ilgili çektikleri videoları paylaşan çocuklara Nutuk ve Atatürk portresi puzzle hediye etti.

BELEDİYE 23.04.2020, 09:31
Şarkılar çocuklardan, ‘Nutuk’ İlkay başkandan!

Korona virüs salgını nedeniyle 23 Nisan’ı evlerinde kutlamak zorunda kalan Karaburunlu çocukların yüreklerindeki coşku, evlerden çıkarak sokaklara ve sosyal medyaya taştı. Atatürk sevgisi ve bayram coşkularını yansıtan videolarını Karaburun Belediyesi’ne gönderen minikler, Başkan İlkay Girgin Erdoğan’ın hoş sürprizi ile karşılaştı.

Videolarını paylaşan çocuklara; Nutuk ve Atatürk portresi puzzle hediye eden Erdoğan; Türk Milleti’nin milli egemenliğini eline aldığı günün 100’üncü yılını buruk şekilde kutladıklarını belirterek, “Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımız, yaşadıkları ülkenin hangi zorluklarla mücadele ederek kazanıldığını iyi anlamalılar. Bu düşünceden hareketle onlara verilecek en güzel armağanın Nutuk olduğunu düşündük. Onlar atalarını tanıdıkça, bu cennet vatanı çağdaş uygarlıklar seviyesinin üzerine çıkarmak için kendilerine gereken kuvveti bulacaklar. Onları çok seviyor ve güveniyoruz.” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
26°
az bulutlu
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?