Sabah çorbası Bornova Belediyesi’nden

Bornova Belediyesi, soğuk kış günlerinde sabahın erken saatlerinde Bornova Metro İstasyonu’nda yaptığı çorba ikramıyla vatandaşların içini ısıtıyor.

BELEDİYE 04.02.2020, 12:09
Sabah çorbası Bornova Belediyesi’nden

İşe ya da okula yetişme telaşındaki İzmirliler güne sıcak bir başlangıç yapıyor. İzmir Metrosu’nun Bornova istasyonundaki çorba ikramına Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ da katıldı. Vatandaşlarla birlikte sıraya girip çorbasını alan, sonra da kazanın başına geçip vatandaşlara ikram eden İduğ, “Herkesi soğuk havalarda verdiğimiz bu hizmetten yararlanmaya bekliyoruz” dedi.

Bornova Belediyesi, hafta içi her gün saat 07.00’den itibaren 500 bardak çorba dağıtıyor. Hava sıcaklıklarının eksi değerlere düştüğünde dağıtım noktaları arttırılarak daha fazla vatandaşa hizmet veriliyor. Bu noktalar sosyal medya paylaşımıyla duyuruluyor. Mercimek, ezogelin, tarhana gibi her gün farklı bir çorbanın yer aldığı listeye, önümüzdeki haftadan itibaren her Pazartesi kelle paça ve işkembe çorbası da eklenecek. Çorba ikramı Mart ayına kadar devam edecek.

Yorumlar (2)
H.gode 11 ay önce
Üniversite metro durağında öğrencilerede yapın TSK.
H.gode 11 ay önce
Üniversiteye ve diğer sınavlara hazırlık aşamasında kütüphaneler yetersiz kalıyor lütfen klimalı ders çalışma salonlarının sayısını arttıralım öğrencileri eve mahkum etmiyrlim evde klima çalışmıyor!!!!????
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
açık
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında hayata geçen açık alanlarda sigara içme yasağı hakkında fikriniz nedir?