Purçu'ya Dikili'de sevgi seli

TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi, CHP İzmir Milletvekili ve CHP Mülteciler Komisyonu Üyesi Özcan Purçu, Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun'a nezaket ziyareti gerçekleştirdi.  Ziyaret kapsamında Başkan Tosun'la Dikili sokaklarını dolaşan vekil Purçu'ya yoğun bir sevgi gösterildi.

BELEDİYE 04.02.2016, 16:08 04.02.2016, 16:08
Purçu'ya Dikili'de sevgi seli

CHP'li Vekil Özcan Purçu adeta Dikili'ye çıkarma yaptı. Purçu'ya ziyaretin, CHP Dikili İlçe Başkanı İ. Hakkı Şene, CHP İzmir İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Görkem Şeker, Dikili Roman Kültürünü Tanıtma Derneği Başkanı Sitem Kara, Dikili Roman Kültürü Araştırma Derneği Başkanı Ferdi Gezdur ile  Dikili Roman Kültürü Araştırma Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Emrah Kocabıyık, Fırat Kemerlioğlu ve Enes Öztürk eşlik etti.

"Türkiye'mizde Dikili Gibi Olsun"

CHP İzmir Milletvekili Purçu Dikili'ye gerçekleştirdiği ziyaretinde Başkan Tosun'la birlikte kentteki esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek, Roman vatandaşların uğrak yeri olan Salimbey Mahallesi'ndeki İlhan'ın Yeri isimli kahvehanesine konuk oldu. Vatandaşlarla bol bol sohbet eden ikili, gündeme ilişkin değerlendirmelerde de bulundu.  Dikili ilçesinin Cumhuriyet ve çağdaşlık için çok önemli bir kale olduğuna dikkat çeken İzmir Milletvekili Özcan Purçu, "Biz, Dikili ilçesiyle gurur duyuyoruz. Yaptıklarıyla, başarılarıyla yüz akımız olan Mustafa Başkanımız bizim yereldeki övünç kaynaklarımızdan. Şuan Dikili'de olmaktan çok mutluyum. Dikilili dostlarımızın Cumhuriyete ve CHP'ye olan bağlılığını çok iyi biliyoruz. Mustafa Başkanımız da burada CHP'yi yerel yönetici olarak başarıyla temsil ediyor. Sağ olsun 2 yıla yakın bir sürede yaptıklarını ve önümüzdeki süreçte yapmayı planladığı çalışmaları bizimle paylaştı. Fikir alışverişi yaptık. Dikili Belediyesi çok önemli işler ortaya koymuş. Önümüzdeki süreçte de hizmetleri devam edecek. AKP'ye karşı mücadelemizi el ele, daha da güçlendirmek için bir kez daha diyoruz ki Türkiye'miz de Dikili gibi olsun" diye konuştu.

"""Fakirin Fukaranın Yiğit Temsilcisi Özcan Purcu"

Başkan Tosun da, "Çalışkan, İzmir aşığı, fakirin fukaranın yiğit temsilcisi Özcan Purcu'yu aramızda görmekten çok mutluyuz. TBMM'de verdiği mücadelesiyle tüm Türkiye'nin sevgisini kazanan Sayın Purçu'ya Dikili'de gösterilen bu muhteşem ilgi onun halk insanı olduğunun göstergesidir. 2 yılda kentimizde gerçekleştirdiğimiz çalışmaları yerinde görmesi ve geleceğe dair yaptığımız proje planlamasına ilişkin düşüncelerimizi paylaşarak, fikir alışverişi yapmamız da bizim açımızdan çok önemli olmuştur" dedi.

Roman Dernekleri temsilcileri de kendilerini hiçbir zaman yalnız bırakmayan vekil Purcu ile kapısını kendilerine hep açık tutan Başkan Tosun'a teşekkür ederek, "Dikili'deki bu dayanışma bizim için çok önemli" mesajını verdiler.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
25°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?