Piriştina 12. ölüm yıldönümünde anıldı

İZMİR Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Ahmet Piriştina, 12'inci ölüm yıldönümünde Aşağı Nerlıdere Mezarlığı'ndaki kabri başında ailesi, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yakın arkadaşları, eski çalışma arkadaşları, siyasetçiler, belediye çalışanları ve İzmirliler tarafından anıldı. Piriştina'nın kabrinin önü yine kırmızı karanfillerle doldu. Karanfil bırakanlar arasında torunları Damla ve Mia da vardı.

BELEDİYE 15.06.2016, 12:00 15.06.2016, 13:50
Piriştina 12. ölüm yıldönümünde anıldı

15 Haziran 2004 tarihinde yaşamını yitiren Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Ahmet Piriştina'yı sevenler, Aşağı Narlıdere'deki Piriştina'nın kabri başında buluştu. Büyükşehir Belediyesi'nin organize ettiği anma törenine, Piriştina'nın eşi Mine Piriştina, ablası Mergim Gülmen, oğlu Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, kızı Zeynep Piriştina Subaşı, damadı Süleyman Subaşı, torunları Damla Piriştina ve Mia Subaşı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocağlu, CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel, ilçe belediye başkanları, Piriştina'nın yakın arkadaşlarından Konak Belediyesi eski başkanı, gazeteci Erdal İzgi, gazeteci Nedim Bubik, Altay Spor Kulümü eski Başkanı Ahmet Taşpınar, Piriştina döneminin bürokrat ve çalışanları, eski milletvekilleri Mehmet Ali Susam, Mustafa Moroğlu, arkadaşları, muhtarlar ve İzmirliler katıldı.

Anma töreninde Piriştina'nın ailesi kabrine kırmızı karanfilleri bıraktı. Eşi Mine Piriştina gözyaşlarını tutamadı. Levent Piriştina'nın kızı Damla ve Zeynep Piriştina Subaşı'nın kızı Mia Subaşı da dedelerinin mezarına kırmızı karanfil bıraktı. Dedelerinin mezarına dokunan iki torun, daha sonra yapılan duaya da eşlik etmeye çalıştı. Bu anlar anmaya katılanları duygulandırdı. Levent Piriştina, aile adına yaptığı konuşmada, babasının kaybetmesinin üzerinden 12 yıl geçtiğini belirterek, "Biz 15 Haziran 2004 yılında aile büyüğümüzden ayrıldık. Bu bir ayrılık günüydü. Ama aradan geçen yıllar gösterdi ki bugün aynı zamanda vefanın, birlik-dayanışmanın, kente sahip çıkmanın günüymüş. Acımıza ortak olduğunuzu görmek bizi çok duygulandırıyor. Babama olan özlem dolu yıllar ve günler geçirdik. Bu süreçte yalnız bırakmamanız bizi onurlandırdı. Zor günleri birlikte atlattık. Piriştina ailesi adına teşekkür ederim" dedi.

 

Utku BOLULU / İZMİR, (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
30°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?