Pazaryeri çevre düzenlemesini bekliyor

BAYRAKLI Belediyesi, temeli kısa süre önce atılan Osmangazi'deki kapalı pazar yeri projesini tamamladı. Toplamda 4 bin 332 metrekare alana sahip kapalı pazar yeri, çevre düzenlemesi tamamlandıktan sonra hizmete açılacak.

BELEDİYE 12.04.2016, 12:05 12.04.2016, 12:11
Pazaryeri çevre düzenlemesini bekliyor

Bayraklı'da mevcut pazar yerleri modernize edilirken yenilerinin temeli atılıyor. Temeli atılan projeler de tamamlanıyor. Temeli kısa süre önce atılan Osmangazi Mahallesi'ne yapılan pazaryerini tamamlandı, çevre düzenlemesinde sona yaklaşıldı. İdari binaların da bulunduğu pazaryeri 3 kısımdan oluşuyor ve 4 bin 332 metrekare alana sahip. İdari binada zabıta, güvenlik odaları, bay ve bayan tuvaletleri bulunuyor. Ayrıca pazar yerinde 16 araç kapasiteli bir de otopark yer alıyor. Kapalı pazaryerinin sol ve sağ kısımları ise trapez saç ile kapatıldı. Pazaryeri, Osmangazi Mahallesi ve çevresindeki mahallelerde yaşayan vatandaşların ihtiyaçlarına cevap verecek.

""Kapalı pazaryerlerini ilçeye kazandırmak adına çalışmalarını sürdürdüklerini kaydeden Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, "Bugüne kadar ilçemize çok sayıda kapalı pazaryeri kazandırdık. Sokak arası pazaryerlerinin bu çağda bir kente yakışmadığını her fırsatta dile getiriyorum. Bir yandan mevcut pazar yerlerini modernize ediyoruz, bir yandan da yeni yerlerin temelini atıyoruz. Osmangazi pazar yerimizin temelini kısa süre önce attık. Arkadaşlarımız gece gündüz çalıştı ve pazar yerini tamamladı. Şuan çevre düzenlemesi yapılıyor. Kısa süre sonra açılışını gerçekleştireceğiz. Ayrıca Çay Mahallesi'ndeki pazar yeri inşaatımız tüm hızıyla devam ediyor. Onu da hızlı bir şekilde tamamlayacağız" dedi.

İZMİR, (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
10°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208