Pamucağı süsleyen kum zambakları koruma altında

Pamucak'ta Devlet Su İşleri (DSİ) 2. Bölge Müdürlüğü'nce yürütülen Efes Antik Kanal Projesi çalışmaları  kapsamında birçok iğde ağacı ve Okaliptus ağaçlarının köklenerek kurumaya terk edilmesi bölge halkı ve balıkçılar tarafından tepki toplarken, Pamucak sahilini süsleyen kum zambakları Başkan Sengel tarafından koruma altına alındı. Yapılan bu çalıma, çevreciler ve vatandalar tarafından büyük takdir gördü. 

BELEDİYE 20.08.2020, 13:18 20.08.2020, 13:28
Pamucağı süsleyen kum zambakları koruma altında

Geçtiğimiz günlerde bazı basın organlarında yer alan Efes Antik Kanal Projesi kapsamında balıkçıların vurgun yaşadığı ve çok sayıda ağaçların köklenerek kurumaya terk edildiği yönünde çıkan haberler kamuoyunda tepkiyle karşılanırken, Efes Selçuk Belediyesi tarafından koruma altına alınan kum zambaklarını görenler büyük mutluluk yaşadılar. Efes Selçuk Belediyesi tarafından Pamucak sahilini süsleyen Kum Zambakları hakkında bilgilendirici levha asıldı. Ayrıca kum zambaklarının bulunduğu alan özel çitler ile çevrilerek koruma altına alındı.

Pamucak bölgesinde yürütülen Antik Kanal Projesi kapsamında birçok ağaç geçtiğimiz günlerde köklenerek kurumaya terk edildi. Çalışmaların devam ettiği bölgede ayrıca Efes Selçuk'ta bulunan ve neslinin giderek tükendiği Pamucak sahilini süsleyen birçok Kum Zambaklarının da zarar gördüğü belirlendi. Bazı çevreciler tarafından da zarar gördüğü tespit edilen Pamucak sahilindeki Kum Zambaklarını yerinde inceleyen Efes Selçuk Beledi Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, belediyenin ilgili müdürlüklerine talimat vererek kum zambaklarını özel çit ile koruma altına alırken, zambaklar hakkında detaylı bilgilerin yer aldığı uyarı levhası da konuldu. Kum Zambakları ile ilgili yapıla çalışmayı gören çevreciler ve vatanlar, bu konuda hassasiyet ve duyarlılık gösteren Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel'e teşekkür ettiler.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
11°
açık
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında hayata geçen açık alanlarda sigara içme yasağı hakkında fikriniz nedir?