Öztunç: Özgül Metin’i tanımam, Menemen’de kararı belediye meclisi verir!

Menemen'de Serdar Aksoy'un tutuklanmasının ardından şimdi ne olacak sorusu gündemden düşmüyor. Başkanvekilliği için birçok isim harekete geçerken CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç'un Meclis Üyesi Mali Müşavir Özgül Metin için devreye girdiği iddiası kulislere ve medyaya yansıdı. Konuya ilişkin İz Gazete'ye açıklamada bulunan Öztunç, iddiaları reddetti.

BELEDİYE 25.11.2020, 16:58 25.11.2020, 17:06
Öztunç: Özgül Metin’i tanımam, Menemen’de kararı belediye meclisi verir!

ÖZGÜR COŞKUN/İZ GAZETE - Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un tutuklanmasının ardından gözler, yerine kimin belediye başkanı olacağına çevrildi. Bu konuda öncelikle İçişleri Bakanlığı’nın kararı bekleniyor. Bakanlık kararının İzmir Valiliği’ne gelmesinin ardından Menemen Belediye Meclisi’nin kendi içinden birini başkan vekili olarak seçmesi gündemde… CHP İl Başkanı Deniz Yücel’in de harekete geçmek için bakanlık kararını beklediği öğrenilirken, kulisler kimin başkanvekili seçileceği yönünde alevlenmeye başladı. Özellikle Menemen Belediye Meclisi’nde bazı CHP’li üyelerin bu konuda harekete geçtiği ve nabız yokladığı öğrenilirken, dışarıdan bir çok ismin de Menemen seçimine müdahil olmaya çalıştığı iddiası tartışma konusu oldu.

Özellikle CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç’un Mali Müşavir Özgül Metin için devreye girdiği iddiası kulislere ve medyaya yansımıştı… Bu konuyla ilgili İz Gazete’ye konuşan Öztunç, Özgül Metin’i tanımadığını, dolayısıyla böyle bir girişimde de bulunmadığını söyledi. Menemen’de başkan seçilmesiyle ilgili görüşecek tek yetkili kişinin Genel Başkanı temsilen İl Başkanı Deniz Yücel olduğunu ifade eden Öztunç, “Özgül Metin’i tanımam, bilmem. Bu konuda herhangi bir girişimim olmadı. Kimseyi aramadım. Menemen seçimine asla müdahil değilim. Müdahil olmamız da doğru olmaz. Bu konuda İl başkanımız yetkilidir. En doğru kararı il başkanımız ve genel merkezimiz verecektir” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
hafif kar yağışlı
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?