Önce yoga sonra iftar

KARŞIYAKA Belediyesi, dünyanın farklı ülkelerinde kutlanan Dünya Yoga Günü etkinliklerine ev sahipliği yaptı. Bostanlı sahilinde bir araya gelen yaklaşık 200 kişi, uzman eğitmen eşliğinde önce yoga yaptı, sonra iftarda oruçlarını açtı.

BELEDİYE 22.06.2016, 12:12 22.06.2016, 12:58
Önce yoga sonra iftar

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'nün Dünya Yoga Günü nedeniyle organize ettiği etkinlik, Bostanlı Sahili'nde gerçekleştirildi. Etkinlikte, Bülent Ecevit, İsmail Cem, Ahmet Piriştina Kültür Merkezleri ve Kurslar Şefliğinde kış dönemi boyunca yoga kursu alan yaklaşık 200 öğrenci ile vatandaş, hazır bulundu. Uzman eğitmenler eşliğinde yaklaşık bir saat yoga yapan katılımcılar, etkinliğin ardından hep birlikte iftar vakti oruçlarını açtı. Yoga kurslarının yaz döneminde de aralıksız süreceği ve açık alan etkinliklerinin devam edeceği açıklandı.

KURSLARIMIZA BEKLİYORUZ

Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar da, "Yoga, bedenin ve ruhun dinlendirilmesidir. Yaşadığımız bu zor günlerde, günde sadece 20 dakika yoga yapılması, insanın kendisine ve bedenine olan saygısını da artırır. Sadece ruhsal olarak değil, bedensel olarak da kişiyi zinde ve diri tutan yoga kurslarımıza tüm Karşıyakalıları davet ediyorum" dedi.

İZMİR, (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
20°
az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?