Öğretmen ve öğrencilerden çocuk oyunu

Urla'df, Urla Belediye Konservatuarı minik öğrencilere karne hediyesi olarak Bremen Mızıkacıları ve Mızıkçıları oyunu hediye etti. Öğretmen ve öğrencileri aynı sahnede bir araya getiren çocuk oyunu, öğrencilere bol kahkahalı anlar yaşattı.

BELEDİYE 17.06.2016, 11:27 17.06.2016, 13:13
Öğretmen ve öğrencilerden çocuk oyunu

Urla Belediye Konservatuarı öğretmen ve çocuk tiyatro gruplarının birlikte sahneledikleri oyunda öğrenciler Bremen Mızıkacıları, öğretmenler ise Bremen Mızıkçıları oldu. Konservatuarın tiyatro eğitmeni Oğulcan Şenoğlu yönetmenliğinde oynanan oyunun ilk yarısında öğrenciler diğer yarısında ise öğretmenler sahne aldı. Urla Atatürk Kültür Merkezinde 2 seans oynanan Bremen Mızıkacıları oyunu Grimm kardeşlerin yazdığı masallardan biri olarak, sahiplerinin kendilerine olan kötü tutumundan dolayı evden kaçan bir eşek, bir köpek, bir kedi ve bir horozun Bremen'e gidip orada müzisyenlik yapma düşlerini anlatıyor.

""Sahiplenilen ya da sokakta yaşayan hayvanlara iyi davranılması gerektiği mesajının verildiği oyunla, izleyenlerin oyuna aktif bir şekilde katılımını sağlayarak, konuya ilişkin duyarlılığın gelişmesi amaçlandı.

İZMİR, (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
24°
az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?