ODTÜ Foça'da

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencileri ve akademisyenleri, gözlem ve inceleme çalışmaları yapmak için Foça’ya geldi. 20-23 Şubat 2020 tarihlerinde yapılacak olan çalışmaya, 26 öğrenci ve 2 öğretim görevlisi katılıyor.

BELEDİYE 21.02.2020, 11:30
ODTÜ Foça'da

ODTÜ Mimarlık Fakültesi, birçok kültüre ev sahipliği yapmış olan Foça’nın yerel mimari özellikleri detaylı biçimde inceleyerek günümüz teknolojisine uyarlayacak ve yeni çağdaş yorumlar getirecek.

Foça Belediyesi, 2019/2020 Akademik yılı Bahar döneminde, Foça’da, Arch 302, Mimari Tasarım Stüdyosunda gerçekleştirecek; Grup I: A Performative Space for imaginations in flux: An Experimental, Avant-Garde Theatre in Phocaea başlıklı proje çalışmasına destek ve katkı sağlıyor.

Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesinden gelen misafirlerini başkanlık makamında kabul ederek, Foça hakkında bilgiler verdi.

Foça’nın tarihi kültürel ve yerel mimari özelliklerini dikkate alan proje çalışmasında, konu edilen yapının işlevsel ve biçimsel sorunsalları ile birlikte yapı tektoniği açısından bölgede geleneksel anlamda yoğun kullanılan taş malzemesinin günümüz teknolojisi ile çağdaş yorumları da araştırılacak. Yapılacak çalışmanın, ileri düzeydeki araştırmalar için bir başlangıç olması ve geliştirilmesini hedefleniyor.

Yorumlar (2)
Deniz Gumus 4 ay önce
Vayy bizim Foca li roman cocugu Odtu de ne anlarsin sen Odtu den...
Deniz Sirma 4 ay önce
Odtu ye hangi kapidan girdin isin gucun artistlik
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
17°
açık
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında hayata geçen açık alanlarda sigara içme yasağı hakkında fikriniz nedir?