Ödemiş'te Mendegüme erik-kiraz toptan pazarında sezon açılışı

Ödemiş Belediyesi tarafından, Mendegüme bölgesindeki mahallelerde yetiştirilen ihraç ürünü erik ve kiraz için geçtiğimiz yıl oluşturulan Toptan Pazarı’nda, sezon açılışı yapıldı.

BELEDİYE 11.06.2021, 12:21
Ödemiş'te Mendegüme erik-kiraz toptan pazarında sezon açılışı

Toptan erik ve kiraz pazarı, Ödemiş Belediyesi’nin yöre ürünlerinin tanıtılması ve Pazar oluşturulması amacıyla “Hep birlikte yönetme” hedefinden hiçbir zaman taviz vermeden hayata geçirdiği projelerden biri. 99 mahallenin nabzını tutan muhtarlar, ilçe ekonomisine yön veren ve sosyal yaşantısına katkı sunan tüm meslek odaları ile çalışmalarını sürdüren Ödemiş Belediyesi, Hamam, Demirdere, Küçükören, Güney ve Çayır mahallesindeki üreticiler ile tüccarları buluşturacak toptan erik ve kiraz pazarını geçtiğimiz yıl oluşturdu. Ödemiş'in Aydın Dağları üzerinde yer alan Hamam, Demirdere, Küre, Küçükören, Güney ve Çayır mahallelerinde yetişen eşsiz güzellikteki erik ve kiraz için oluşturulan toptan pazarının yeni sezonunda üreticiyle, tüccar biraraya gelmeye başladı.

Üreticinin kazanması konusunda çalışmalar yürüten Başkan Mehmet Eriş; Ürünün değerini korumak üzere toptan pazarların ilkini geçtiğimiz yıl Mendegüme bölgesinde oluşturduk. Demirdere’deki Toptan Erik ve Kiraz Pazarı ile Hamam, Demirdere, Küçükören, Güney, Çayır ve Küre’deki üreticiler hasat döneminde alıcıyla doğrudan bir araya geldi. Fiyat dengesi korunmuş oldu. Üreticimizin kazanması demek, kentimizin kazanması demektir. Yeni toptan pazarlar için planlama çalışmalarımız sürüyor” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
22°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?