Ödemiş, 65 yaş üstüne tek tek ulaştı!

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Ödemiş Belediyesi’nin ortak çalışmasıyla Ödemiş’te ikamet eden 65 yaş ve üstündeki yaklaşık 40 bin vatandaşa telefonla tek tek ulaşılıyor.

BELEDİYE 09.04.2020, 10:32
Ödemiş, 65 yaş üstüne tek tek ulaştı!

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Ödemiş Belediyesi’nin birlikte başlattıkları çalışma ile Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler çerçevesinde sokağa çıkması kısıtlanan 65 yaş ve üstü vatandaşları telefonla aranıp durumları hakkında bilgi alınarak tedbirler konusunda hatırlatmalar yapılıyor. Moral desteği veriliyor.

Ödemiş’te yaşayan yaklaşık 40 bin vatandaşa yönelik çalışmada İzmir Büyükşehir Belediyesi Ödemiş Yerel Hizmetler Merkezi ve Ödemiş Belediyesi çalışanları, vatandaşların iletmek istedikleri konuları tek tek not alarak, ihtiyaç durumunda ulaşılabilecek telefon numaraları hakkında bilgiler veriyor.

“Moral desteği çok önemli”

Her şart ve koşulda Ödemişlilerin yanında olduklarını hatırlatan Belediye Başkanı Mehmet Eriş, “Koronavirüs salgınına karşı riski en aza indirmek için evlerimizde geçirmemiz gereken bugünlerde İzmir Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte kent genelinde önlemlerimizi eksiksiz sürdürüyoruz. Önlemlerin yanı sıra böyle zor günlerde dayanışma ve destek de büyük önem kazanıyor. Moral desteği de çok önemli.

Koronavirüsle mücadele döneminde oluşabilecek mağduriyetleri en aza indirmek için çalışmalarımız sürüyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza her gün sıcak yemek desteğimiz devam ediyor.

Tedbir amaçlı olarak evlerinden çıkmaları kısıtlanan vatandaşlarımızın halini hatırını sormak, uyulması gereken kuralları hatırlatmak ve bir telefon kadar yakında olduğumuzu bildirmek üzere İzmir Büyükşehir Belediyemizle birlikte ortak bir çalışma başlattık. Çalışanlarımız, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer’in selamları ile birlikte 65 yaş ve üstündeki vatandaşlarımızı tek tek arıyorlar. Yoğun bir telefon trafiği var. Önemli geri dönüşler alıyoruz. Bir yandan ‘Psikolojik Danışmanlık Destek Hattımız’ da devrede. Bu zor dönemi önlemlerimizi hiç ihmal etmeden, dayanışmayla ve moralimizi yüksek tutarak geride bırakacağımıza yürekten inanıyoruz. Biz büyük bir aileyiz. Lütfen gerekmedikçe evlerimizden çıkmayalım. Herkese sağlık dolu günler dilerim” dedi.

Yorumlar (6)
Hüseyin Kazmacioglu 2 ay önce
Değerli kardeşim siz 40 bin kişi ye ulaştığınızı yazıyorsunuz ama ben de ödemişte yenikent sit oturuyorum bizi arayani sonramı bırak selam gönderen bile olmadı acaba? Saygılarımla.......
Gülten 2 ay önce
Tebrikler Ödemiş İzmir sizin gibi değıl kimseyi görmedik bu güne kadar bu dert bitinceye kadar görmesek de olur açmıcağım kapımı
rıza karacaoglu 2 ay önce
ben engelliyim bana da kise halimi sormadı
Gülten 2 ay önce
Bende Göztepe Mithatpaşadayım 73yaşındayım bir Allah’ın kulu ne aradı ne sordugelmesinler zaten Coronado bulaşır belki
rıza karacaoklu 2 ay önce
bu ziyaretler belediyeye kayıtlı vadaşlaramı yapılıyor bilmek istiyorum birisi bana cevap yazarsanız memnun olurum
Gerda Çeşme 2 ay önce
Ve yabancı sakinler için ne yapiyorlar? Herhangi bir bilgi veya yardım almıyoruz. Ayrıca web sitesi tercüme imkanı yok. Bunu kendimiz bulmalıyız. Kötü.
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
19°
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Anket Tümü
Koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?