Nisan’da “sanat yağmuru” var

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Nisan ayında birbirinden renkli kültür-sanat etkinlikleriyle İzmirliler’e tam bir bahar coşkusu yaşatacak. Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, ünlü sanatçı Fatih Erkoç ile ünlü Fransız piyano sanatçısı Jean Bernard Pommier’i ağırlayacak. Ünlü tiyatrocu Genco Erkal’ın da yer alacağı konserler dizisinde Brodway müzikleri de var, tango gecesi de…

BELEDİYE 03.04.2016, 09:38 03.04.2016, 09:38
Nisan’da “sanat yağmuru” var

Kentin en prestijli kültür-sanat mekânı olan İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi (AASSM), Nisan ayında birbirinden seçkin konserlerle İzmirliler’e bahar coşkusu yaşatacak.

FATİH ERKOÇ’DAN UNUTULMAZ PARÇALAR

6 Nisan Çarşamba günü, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, ünlü sanatçı Fatih Erkoç ile birlikte Senfonik Caz Orkestrası’nın konserine ev sahipliği yapacak. Saat 20.00’da Büyük Salon’da gerçekleşecek konserde Fatih Erkoç’a piyanoda Zafer Çebi, zurnada Halil Çokyürekli, trompette Tolga Bilgin, kemanda Gökçen Güngördü, davulda Bora Peynirci ve kontrabasta Osman Yıldız eşlik edecek. Programın ilk bölümünde Erkoç, Wonderful Tonight, The Singin Hand gibi unutulmaz yabancı parçaları seslendirecek. Programın ikinci bölümünde ise türküler ağırlık kazanacak.

""BEETHOVEN GECESİ

7 Nisan Perşembe ve 11 Nisan Pazartesi günü,  Küçük Salon’da saat 20.00’da, ödüllü piyanist ve orkestra şefi Jean–Bernard Pommier, “Beethoven Tüm Piyano Sonatları” başlığı ile AASSM’deki konserler dizisinin 3. ve 4. konserini verecek. Sanatçı, 8 – 9 Nisan tarihlerinde Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ne başvuran piyona öğrencileri ile de bir araya gelerek deneyimlerini aktaracak.

12 Nisan Salı günü,   “Buenos Aires’ten İzmir’e Bir Tango Yolculuğu” isimli program tango severlere unutulmaz bir müzik ve dans ziyafeti sunacak. Dilek Türkan ile Tevfik Rodos’un solist olarak yer alacağı konserde, gitarda Ricardo Moyano ile Ali Öztürk, kemanda İlhan Çınar, kontrabasta Osman Yıldız, bandoneonda Gutsavo Batistessa yer alıyor. Altango dansçıları ise muhteşem tango gösterileri ile Küçük Salon’da izleyici karşısında olacak.  

19 Nisan Salı günü,  soprano Aytül Büyüksaraç, piyanoda Demet Eytemiz ile birlikte “Kadın Besteciler Konseri”nde müzikseverlerin karşısına çıkacak. Küçük Salon’daki programda Hülya Savaş anlatıcı olarak yer alacak.

GENCO ERKAL ADNAN SAYGUN’DA

20 Nisan Çarşamba günü, şef İbrahim Yazıcı yönetiminde “Dokuz Eylül Üniversitesi Senfoni Orkestrası”, “Peter ve Kurt” isimli konseriyle Büyük Salon’da izleyici karşısına çıkacak. Ünlü tiyatro oyuncusu Genco Erkal’ın anlatıcı olarak yer aldığı programda piyanoda ise solist olarak Tuna Bilgin yer alacak.

26 Nisan Salı günü, “Fly Me To Brodway”  isimli programda Brodway’de sahnelenen Cats, Caberet, West Side Story, Mamma Mia, Lady Be Good, Hello Dolly gibi müzikal tiyatro repartuvarlarının seçkin örnekleri İzmirli müzikseverlerle buluşacak. Soprano Zibelhan Dağdelelen’in solist olarak yer alacağı programda piyanoda Ali Aziz Dağdelen, gitarda Alpay Çiftçi, keman ve viyolada Ziya Güçkan, klarnette Onur Ustabaş, trambonda Kemal Hazar, saksafonda Valentin Conus, keybord ve piyanoda Efe Sezer, kontrabasta Ayça Kartari ve davulda Emre Kartari yer alıyor.  Konser, Küçük Salon’da olacak.

""CAZ VE KLASİK SEVENLER İÇİN..

27 Nisan Çarşamba günü, trompet sanatçısı Tolga Bilgin “Jazz 6TET” konseri ile caz severlere keyifli bir program sunacak. Tolga Bilgin’e saksafonda Engin Recepoğulları, trombonda Bulut Gülen, piyanoda Fabio Goriler, kontrabasta Luca Curcio ve davulda Matia Barbieri eşlik edecek. Konser Büyük Salon’da olacak.

28 Nisan Perşembe günü, viyolada Pınar Dinçer, viyolanselde Serdar Mamaç ve piyanoda Paolo Susanni “Bir Shostakovich Akşamı” isimli programla izleyici karşısına çıkacak. Küçük Salon’daki programda 20. yüzyılın en önemli senfonilerini yazan Rus besteci Dimitri Shostakovich’in eserleri yer alacak.

AASSM’deki konserlerin biletleri www.aassm.org.tr ile www.izmir.bel.tr/Kultursanat adreslerinden ya da AASSM, İzmir Sanat ve İsmet İnönü Sanat Merkezleri’nden temin edilebilecek. Tüm etkinliklerin başlama saati 20.00.

TİYATRO GÜNLERİ DEVAM EDİYOR

Öte yandan, İzmir’de 26 Mart tarihinde başlayan “34. Uluslararası Tiyatro Günleri”  9 Nisan tarihine kadar devam edecek. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Tasarımı öğrencilerinin hazırladığı  ‘34. Dekor Eskiz Maket Sergisi’ de yine 9 Nisan’a kadar İzmir Sanat’ta sanatseverlerle buluşuyor. 

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında kapalı olan 'restoran ve cafeler' tekrar açılmalı mı?
banner208