Minikler çevre için yarışacak

Bornova Belediyesi'nin, çevre koruma bilincini geliştirmek amacıyla düzenlediği 'Mutlu Atıklar Atık Malzeme Proje' yarışması başvuruları başladı.

BELEDİYE 19.04.2016, 12:02 19.04.2016, 12:22
Minikler çevre için yarışacak

Bornova Belediyesince geri dönüşebilen atıkların kaynağında ayrı toplanması ve yeniden değerlendirilebilmesi bilincinin çocuklara aşılanması amacıyla düzenlenen 'Mutlu Atıklar Atık Malzeme Proje Yarışması'nın başvuruları başladı. İlçe sınırları içinde bulunan tüm okulların anasınıfları arasında düzenlenen yarışma için son başvuru tarihi 20 Mayıs olarak belirlendi.

Yarışmada birinci olan projeye ahşap mutfak köşesi ve ahşap tamir köşesi, İkinci olan projeye matematik minderi verilirken üçüncü projeye de ahşap kukla sahnesi ve kuklalar hediye edilecek. Ayrıca yarışmaya başvuruda bulunan tüm okullara katılım belgesi verilecek. Yarışma sonucu 5 Haziran Dünya Çevre Günü'nde düzenlenecek etkinlikler kapsamında 8 Haziran'da açıklanacak.
Sürdürülebilir temiz çevre için projeler üretmeye devam edeceklerini vurgulayan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Çevreyi koruyan projeleri hayata geçiriyoruz. Ambalaj atıkları ve camların ayrı toplanmasından atık yağ ve atık pilleri toplamaya yönelik bir çok proje başlattık. Başta çevre değerleri olmak üzere her konuda Bornovamızdaki yaşam standartlarını yükseltmek için çalışıyoruz" dedi.

İZMİR, (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
açık
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208